spravy.sk spravy.sk

Ericsson o odchode zo Sauberu: Trochu to bolí

Marcus Ericsson priznal, že s blížiacim sa koncom v tíme Sauber sa naďalej celkom nezmieril. Jeho auto je čoraz lepšie, tu a tam s ním dokonca zaboduje, takže v zoskupení by rád ostal. Takto ho to vraj trochu bolí.

"Pochopiteľne, že to bolo ťažké akceptovať," povedal Ericsson pre Motorsport.com. "Myslel som si, že ostanem, ale na druhej strane rozumiem aj všetkým príčinám. Keď bol k dispozícii jazdec ako Kimi a druhé miesto bolo už pochopiteľne obsadené (práva na jeho obsadenie má Ferrari, pozn. red.)..."

"Keď sa naskytne možnosť získať niekoho ako Kimi, tak nie je možné ju nevyužiť. Toto teda chápem, aj keď z pohľadu mňa a mojej kariéry je to sklamanie. Ja to vnímam tak, že som tu bol a s tímom som vo veľmi ťažkých časoch pracoval veľmi tvrdo. Auto bolo na dne, ľudia odchádzali, ale ja som do toho venoval všetko možné úsilie a chcel som to zvrátiť. Ostával som pozitívne naladený a tím som nikdy z ničoho neobviňoval."

Sauber v tomto roku odrazu pomerne pravidelne boduje, Charles Leclerc nazbieral 27 bodov a Marcus Ericsson deväť. V tom, čo oni rozbehli, budú pokračovať Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi.

"Veľmi som sa snažil tímu pomôcť pri zlepšovaní. Cítim, že som bol veľkou súčasťou tejto cesty a celého tohto procesu. Teraz je auto konečne konkurencieschopné a aj tím je konkurencieschopný, no ja tu už nebudem... trochu to bolí, ale taký je tento šport," priznal Švéd.

Ericsson bude v budúcom roku rezervou Sauberu a okrem toho bude pôsobiť v IndyCar. "Pôjdem na preteky a budem vedieť, že v nich môžem vyhrať. Už len toto mi dodáva nadšenie, veľmi mi to chýbalo. Celá moja kariéra pred F1 bola o tom, že som sa pokúšal vyhrať, ale teraz som to päť rokov vôbec nemohol mať v hlave."

"Teraz tom už akceptoval, že F1 sa v budúcom roku 'nestane' a práve toto ma veľmi motivuje. V budúcom roku prídem na prvé preteky a budem vedieť, že ak odvediem dobrú prácu, budem môcť vyhrať," dodal Marcus Ericsson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Marcus Ericsson

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac