spravy.sk spravy.sk

Johansson o Hamiltonovi: V každom zmysle slova je to ozajstná superstar

Lewis Hamilton vybojoval v tomto roku už svoj piaty majstrovský titul. Najskôr sa tešil v ročníku 2008 s McLarenom a potom v rokoch 2014, 2015, 2017 a 2018 s Mercedesom. Ak by v sezóne 2007 neuveriteľne nezlyhal a v roku 2016 nemal smolu s malajzijským výbuchom motora, mohol mať tých titulov už aj sedem.

"Je to výnimočný výkon," povedal o úspechoch Hamiltona bývalý pretekár Stefan Johansson, ktorého slová sa objavili v jeho tradičnom blogu. "Právom ho to radí do spoločnosti skvelých jazdcov histórie tohto športu."

"Vždy som hovoril, že sme tu nikdy nemali šampióna, ktorý by nemal najlepšie auto, ale v tomto roku o tom môžeme polemizovať: ktovie, či Lewis titul nezískal viac vďaka vlastným schopnostiam, ako vďaka najlepšiemu autu..."

Podľa Švéda spravil Hamilton menej chýb ako ostatní a aj keď mal zlé dni, tak z nich vyťažil maximum: "Veľké body získal aj vtedy, keď na to normálne reálne nemal mať."

"Formula 1 by mala byť vďačná za to, že ho má, pretože v každom zmysle slova je to ozajstná superstar a ľuďom sa to páči. Má svoj vlastný štýl, robí si vlastné veci a vždy, keď sadne do auta, odvedie to, čo by odviesť mal. Ak ostane Mercedes v športe, tak nevidím žiadny dôvod, pre ktorý by nemohol prekonať Schumacherove rekordy."

"Je takmer isté, že kým tu Mercedes ostane, tak vzhľadom na svoje zdroje v porovnaní s ostatnými tímami, bude vždy bojovať o majstrovské tituly," dodal Stefan Johansson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac