spravy.sk spravy.sk

Johansson nechápe opätovné najatie Kvjata: Ako vedia, že sa zlepšil?

Formula 1 začala v posledných rokoch dávať príležitosť veľmi mladým jazdcom a zdá sa, že tento trend bude pokračovať. V budúcej sezóne vstúpia do športu mladíci ako George Russell či Lando Norris, Charles Leclerc bude jazdiť dokonca vo Ferrari.

"Áno, je to veľmi zvláštna situácia," reagoval bývalý pretekár Stefan Johansson na tému nasadzovania neskúsených pretekárov. "Už vo veku 23 rokov ste v týchto dňoch príliš starý. Prinášajú chlapcov vo veku 19 alebo 20 rokov, ktorí boli v nižších sériách len rok alebo dva. Odkedy je z Formuly 1 séria zameraná na výchovu jazdcov?"

"Vždy som si myslel, že celý zmysel F1 je v najímaní najlepších jazdcov sveta. Ako do pekla môže niekto vedieť, či je dvadsaťročný chlapík s veľmi malým množstvom skúseností dosť dobrý? Dosť rýchly aj áno, ale odviesť prácu v nedeľu popoludní... kým do toho nebude hodený, tak to v tejto fáze jeho kariéry nemôže nikto vedieť."

Švéd vo svojom blogu následne pripomenul Verstappenov príklad. Holanďan sa síce presadil, ale nebolo to jednoduché. Aj napriek rýchlosti a prirodzenému talentu mal čo robiť: "A rozhodne spravil chyby, ktoré by ste od jazdca F1 nevyhnutne nečakali."

"A teraz idú dať Kvjatovi v Toro Rosso tretiu šancu," krútil hlavou Johansson. "Vraj je na tom omnoho lepšie a v porovnaní s okamihom, keď ho približne pred rokom vyhodili, je 'veľmi pokojný'. Ako to vedia, keď od posledného vystúpenia v F1 neabsolvoval nikde ani jedny jediné preteky?"

"Dúfajme, že sa nemýlia, ale ja osobne neviem pochopiť, ako sa môže jazdec zlepšiť tak, že neabsolvuje žiadne preteky. Z môjho pohľadu sa to zdá byť tak trochu čudné," dodal Stefan Johansson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac