spravy.sk spravy.sk

Vettel: Michaelove čísla sú dosť ďaleko

Michael Schumacher toho vo Formule 1 dosiahol veľmi veľa a výpočet jeho úspechov sa zastavil na 91 víťazstvách a siedmich majstrovských tituloch. V tom čase sa zdalo, že to ostanú neprekonateľné méty.

Sebastian Vettel má štyri tituly a 52 víťazstiev, ale bilancia Lewisa Hamiltona je 5/71. V jeho prípade už útok na Schumacherove čísla snov nevyzerá úplne nereálne. Ešte pár sezón a môže to vyjsť.

"Áno, môžete nás porovnávať, ale každé obdobie je iné," reagoval Sebastian Vettel. "Myslím si, že porovnávanie s Michaelovou generáciou je azda jednoduchšie, ale porovnávanie so staršími obdobiami je ťažšie."

"Neviem. Pôjde o to, akí konkurencieschopní budeme v najbližších rokoch a aký konkurencieschopný bude Lewis. Nie je možné predpovedať to, ale naďalej si myslím, že Michaelove čísla sú dosť ďaleko," skonštatoval nemecký pretekár.

Vettel dostal vo štvrtok v Brazílii aj otázku týkajúcu sa toho, že Hamiltonovi šiel k titulu okamžite zagratulovať a okrem toho navštívil aj centrálu Mercedesu. Zagratuloval aj Totovi Wolffovi a rukou potriasol i niektorým inžinierom. "Pochopiteľne nie je príjemné prehrať, ale toto je z môjho pohľadu normálne: druhú stranu totiž rešpektujete. Aj toto je súčasť hry, ktorú tu hráme."

"V živote človeka existujú väčšie veci ako to, čo robíme na trati. Pre nás sú veľké veci aj toto tu, pretože je to súčasť našich životov. Celkovo je však toto podľa mňa súčasťou normálneho správania. Keď sú ostatní o niečo lepší, treba ich rešpektovať," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac