spravy.sk spravy.sk

Marko sa zastal Vettela: Štvornásobný majster sveta nezabudne šoférovať

Sebastian Vettel spravil v tomto roku niekoľko chýb a kritici hovoria o tom, že za stratu majstrovského titulu si môže sám. Ak by jazdil spoľahlivo, mohol byť v hre. Ba čo viac, mohol byť na prvom mieste priebežného poradia.

Jeho niekdajší šéf z Red Bullu Racing Helmut Marko to však nevidí tak negatívne. "Vettelove chyby nie sú dôsledkom mentálnej slabiny," povedal Rakúšan pre Auto Bild Motorsport. "Jednoducho to bola len smola."

V druhej časti ročníka sa Nemec roztočil po kontaktoch s Lewisom Hamiltonom (Taliansko), Maxom Verstappenom (Japonsko) i Danielom Ricciardom (USA). Vždy sa tak prepadol na posledné priečky a potom to mal už veľmi ťažké.

"V týchto troch dueloch to mohlo ľahko skončiť aj opačne a do hodín mohol ísť druhý jazdec," pripomenul Marko. "Sebastian nespravil nič trúfalé. A tvrdiť, že v tridsiatke je už za zenitom (povedal to Jackie Stewart, pozn. red.), je poriadna hlúposť."

"Štvornásobný majster sveta nezabudne šoférovať. Seb sa celkom určite vráti do hry. Bola by chyba odpisovať ho. Aj na našom Maxovi Verstappenovi sme to videli: po chybách zo začiatku ročníka bol tiež tvrdo kritizovaný, ale vrátil sa silnejší ako kedykoľvek predtým," dodal Helmut Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac