spravy.sk spravy.sk

Whiting o Oconovi: Totálne neakceptovateľné

Riaditeľ pretekov Charlie Whiting dostal po skončení Veľkej ceny Brazílie na svojom tradičnom brífingu aj otázku týkajúcu sa incidentu Estebana Ocona s Maxom Verstappenom.

Ocon strácal na svojho súpera celé kolo, ale s novými pneumatikami bol rýchlejší. Vycítil, že Holanďana môže predstihnúť a dlho neváhal. Zaútočil už na hlavnej rovinke a v druhej zákrute potom prišlo ku kolízii, ktorá Verstappena pripravila o takmer isté víťazstvo.

Francúz dostal desaťsekundový trest stop/go; je to viac-menej to najtvrdšie, čo mu mohli komisári dať. Silnejším trestom je už len vylúčenie z pretekov.

"Rozhodne má povolené vrátiť sa do kola lídra, to je jasné. V minulosti sa to stalo už mnohokrát," vysvetľoval Charlie Whiting. "Ale pochopiteľne očakávame, že niečo také prebehne bezpečne. Ono by to malo byť zvládnuté čisto a absolútne bez boja. O takéto predbehnutie sa nemôže takto biť."

"Ak na to má potrebnú rýchlosť, tak by sme od Red Bullu očakávali slová 'Ocon má rýchlosť, pusti ho dopredu', prípadne niečo také. Ale zdalo sa, že on si po to išiel celkom jednoznačne. Bolo trochu nešťastné, že sa rozhodol o pozíciu takto bojovať. Toto je totálne neakceptovateľné."

To, že išlo o útok na lídra pretekov, už nezohrávalo žiadnu rolu. "Nemyslím si, že sa táto skutočnosť postarala o nejaký rozdiel," hovoril ďalej Whiting. "Horšie je to len pre ľudí, ktorí to sledujú, ale pre komisárov to nezohrávalo žiadnu rolu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac