spravy.sk spravy.sk

Brundle je v úžase, že Vettelovi sa váhový incident tak ľahko prepiekol

Sebastian Vettel zaujal v kvalifikácii na Veľkú cenu Brazílie nezvyčajným spôsobom. Uprostred Q2 bol povolaný na preváženie, ale keďže mu to časovo vôbec nevyhovovalo, bol prehnane nervózny a nedržal sa stanovených postupov.

Bývalý pretekár Martin Brundle ostal veľmi prekvapený, že Vettelovi sa to tak ľahko prepieklo a dostal "len" pokutu 25 000 eur.

"Naďalej veľmi slabo kropilo a Seb nemal veľký záujem o túto povinnú procedúru, ktorá sa má postarať o to, aby autá nemohli absolvovať jednu rýchlu jazdu s menšou ako minimálnou váhou a potom by ich dovážili závažiami," skonštatoval Brundle, podľa ktorého sa to v minulosti dialo často.

Angličan akceptoval, že komisári sa s vybavením Vettela zjavne príliš neponáhľali, ale on si také správanie nemal dovoliť.

"Rozhodol sa, že potlačí kužeľ a potom svojou prednou časťou takmer aj kompetentného zamestnanca FIA," pokračoval súčasný spolukomentátor Sky Sports s dodatkom, že Vettel vyšiel na "dočasné váhy", ktoré sú pred garážou nainštalované práve preto, aby jazdcovi ušetrili čas a nemusel zájsť na váženie do vnútornej časti garáže.

Nemec sa z nich potom odpichol tak akčne, že ich odhodil za seba. Nepočkal na normálne odtlačenie, aj keď treba povedať, že maršáli sa k tomu ani príliš nemali. Vettel však svojou netrpezlivosťou porušil nariadenia, ktoré pri tejto procedúre platia.

"Som v úžase, že komisári mu umožnili takéto správanie a stanovili takýto precedens," písal ďalej Martin Brundle vo svojom stĺpčeku pre Sky Sports F1. "Teraz už viete, že za 25 000 eur si môžete preraziť svoju cestu cez procedúru a odvolať sa na komisárov a ich rozhodnutie z Brazílie 2018."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac