spravy.sk spravy.sk

Brundle: V minulom roku si to prehralo Ferrari, tentoraz Vettel

Bývalý pretekár Martin Brundle si myslí, že v minulom roku zbabralo boj o titul Ferrari ako tím, no tentoraz za neúspech mohol Sebastian Vettel. Mal totiž auto, s ktorým to mohol dokázať.

"Mám pocit, že v minulom roku im majstrovstvá prehralo Ferrari ako také. V tomto roku to však bol Sebastian," povedal Brundle v televíznej analýze pre Sky Sports F1. "Je to pilot svetovej triedy a štvornásobný majster sveta, ale v tomto roku spravil zopár chýb."

Zbytočné bolo napríklad prebrzdenie pri útoku na víťazstvo v Baku, v Le Castellet trafil Valtteriho Bottasa, v rakúskej kvalifikácii blokoval Carlosa Sainza, v Hockenheime havaroval pri jazde na prvom mieste, v Taliansku ťukol Lewisa Hamiltona, v Japonsku dosť unáhlene útočil na Maxa Verstappena, v USA sa otočil po kontakte s Danielom Ricciardom a v tréningu bol príliš rýchly pod červenými vlajkami. 

Bolo toho viac ako dosť, nuž a aj teraz v Brazílii mal šťastie, že pri váhovom extempore komisári prižmúrili oko.

"Bolo pár okamihov, v ktorých prepukla jeho impulzívnosť," analyzoval ďalší z bývalých pretekárov Damon Hill. "Niečo takéto sme v niekoľkých prípadoch videli už aj predtým v Red Bulle, keď bol ešte kolegom Marka Webbera."

"Vezmime si Singapur 2017: Seb bol trochu impulzívny. V minulom roku mu to dosť uškodilo. Prípadne tohtoročné Nemecko. Ale aj tak je to skvelý jazdec a štvornásobný majster sveta. Je neskutočne rýchly a ešte ani náhodou to nie je jeho koniec!" zdôraznil Hill.

Ferrari sa však dostáva pod čoraz väčší tlak. V Scuderii si dobre uvedomujú, že v tomto roku to mohlo vyjsť... v budúcom však už bude musieť.

"Veľmi túžia po tom, aby opäť vyhrali," reagoval Brundle. "Je to neuveriteľné: veď pri tých slávnych pretekoch v Brazílii 2008 získali svoj posledný konštruktérsky titul. Tlak je obrovský. Pre Ferrari sú konštruktérske majstrovstvá asi ešte dôležitejšie ako jazdecké. Tým som si pomerne istý."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac