spravy.sk spravy.sk

Váhy, ktoré Vettel zničil, stoja 22 000 eur

Sebastian Vettel bol po brazílskej kvalifikácii potrestaný za to, že počas procesu váženia neposlúchal pokyny komisárov. Na váhu sa veľmi ponáhľal, pričom takmer ohrozil zamestnanca FIA, a po ukončení procesu váženia svoje auto naštartoval ešte predtým, ako váhy opustil: kolesá ich potom odhodili a poškodili.

Komisári mu naparili pokutu 25 000 eur a napomenuli ho. Ide o pomerne vysokú sumu, ktorá mu však pochopiteľne nerobí žiadny problém. Prečo však išlo práve o takéto množstvo peňazí?

"Jo Bauera som sa opýtal, koľko stoja také váhy," povedal riaditeľ pretekov Charlie Whiting pre Auto Motor und Sport. "Povedal mi, že 22 000 eur. Tak sme k tomu pribili ešte 3 000 navyše, aby sme si mohli kúpiť aj pár náhradných káblov."

Vettel sa sťažoval na to, že na váženie ho povolali v nevhodný okamih. Blížil sa dážď a potreboval čo najskôr prezuť gumy, no komisári mu takto vzali asi minútu. 

Technický odborník Gary Anderson už povedal, že váži sa len v Q1 a v Q2, nuž a manažér Mercedesu Ron Meadows pridal ďalšiu zaujímavú informáciu: "V posledných troch minútach jednotlivých častí už FIA neváži, aby nikoho neznevýhodnila."

Keď sa tak stane štyri minúty pred koncom, ešte každý stíha prezuť a zvládnuť ostré kolo. Vettel mal na to času habadej, ale problém bol v tom, že každú chvíľu malo začať pršať. Preto tá nervozita.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charlie Whiting

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac