spravy.sk spravy.sk

Porsche vraj opúšťa bývalý šéf pre LMP1, mieriť má do F1

Bývalý šéf tímu Porsche v triede LMP1 šampionátu WEC Andreas Seidl vraj opúšťa túto nemeckú automobilku a mal by zamieriť do Formuly 1. Zatiaľ nie je isté, čo a kde by mal robiť, ale podľa toho, čo má za sebou, je vhodný aj na pozíciu šéfa tímu.

Seidl sa do povedomia dostal už pred rokom 2009, keď pracoval v tíme BMW Sauber F1. Následne z pozície operačného šéfa viedol návrat BMW do DTM, pričom už pri prvom pokuse v roku 2012 získal s Brunom Spenglerom titul.

Potom zamieril do Porsche, kde od roku 2014 viedol program LMP1 a dohliadal na tri majstrovské dvojité víťazstvá vo WEC v rokoch 2015 až 2017, ako aj na tri triumfy na 24-hodinovke v Le Mans.

Po ukončení pôsobenia Porsche v LMP1 bol Seidl presunutý k aktivitám značky vo Formule E. Podľa všetkého čakal, že Porsche sa rozhodne pre návrat do Formuly 1, ale nestalo sa a tohto výrobcu opustí.

Informoval o tom server Motorsport.com, ktorý si však netrúfa povedať, kam by mal Seidl zamieriť. V tímoch F1 nie je voľná žiadna vrcholná pozícia, ale jeden z názorov vraj hovorí o posilnení Ferrari. 

Ešte z čias pôsobenia v BMW Sauberi sa dobre pozná so Sebastianom Vettelom, ktorého vychovával od raného veku. Hovorca Ferrari však odmietol úvahy o tom, že by sa pripravovali zmeny v manažmente.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Porsche

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac