spravy.sk spravy.sk

Whiting potvrdil, že pri Flörschovej nehode skutočne bolo vidieť žlté vlajky

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) sa pustila do vyšetrovania nehody Sophie Flörschovej z VC Makaa F3. Hovorilo sa o tom, že na tabuliach sa omylom objavili žlté vlajky, kvôli ktorým Jehan Daruvala spomalil a následne kolidoval práve s mladou Nemkou. Toto mal byť spúšťač.

Keďže je vec vyšetrovaná, tak mnoho detailov nepoznáme; Daruvala ani Flörschová sa k situácii aj preto oficiálne nevyjadrili. Počas abúzabíjskeho víkendu však pár slov utrúsil riaditeľ pretekov Charlie Whiting. Boli tam teda skutočne žlté vlajky?

"Všetko to bude súčasťou vyšetrovania," povedal Brit na okruhu Yas Marina. "Na dostupných záberoch je však celkom jasne vidieť, že na oboch stranách trate boli žlté vlajky. Taká je skutočnosť."

"Ale prečo presne sa tieto dve autá dostali do kontaktu? Môžeme usudzovať, že jedno spomalilo a to druhé do neho vrazilo. Potrebujeme to však pochopiť detailne a postarať sa o to, že keď uverejníme report, bude to o faktoch a nie o domnienkach."

Whiting aj v ďalších vyjadreniach potvrdil pravdepodobne chybné ukázanie žltých vlajok: "Keď sa pozriete na video, tak vidíte len to, čo som videl aj ja. Podľa mňa je pomerne evidentné, že tam boli žlté vlajky. Safety car však už z trate odišlo a boli tam aj zelené vlajky."

"Viac však neviem povedať. Potrebujeme to analyzovať a pozrieť si palubné zábery zo všetkých áut. Tieto veci chcú čas. Musíme sa pozrieť na všetko: na obrubníky, na trať, na bariéru, na pletivo, na fotografov. Posvietime si na všetko," dodal Charlie Whiting.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charlie Whiting

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac