spravy.sk spravy.sk

FIA nechce meniť okruh v Makau

Nehoda Sophie Flörschovej opäť otvorila tému bezpečnosti okruhov, začalo sa hovoriť hlavne o tom v Makau. FIA však nevidí dôvod na to, aby ho menila. Organizátorov teda nebude žiadať o žiadne veľké úpravy.

Charlie Whiting hovoril o bezpečnosti ázijského okruhu pri príležitosti odhalenia nového monopostu Formuly 3. "Spravili sme všetky simulácie, aby sme sa ubezpečili, že toto auto môžeme v Makau použiť. Okruh bude musieť pár vecí upraviť, no nie usporiadanie zákrut. Len pár miest možno potrebuje nejaké dodatočné bariéry."

"Nemám zatiaľ všetky detaily, pretože sme o tom s vládou a s okruhom ešte nerokovali. Ide však o drobné veci, nič prevratné, čo by mohlo nejako ovplyvniť zmluvu," podotýka riaditeľ pretekov F1.

Zo šampionátu GP3 sa o rok stane Formula 3. Autá budú nové a na rozdiel od tých dnešných už budú používať aj svätožiaru. Svätožiara nebola použitá ani na spomínaných víkendových pretekoch v Makau. Objavili sa otázky, či by Sho Tsuboiovi nepomohla.

"Na hornej nárazovej štruktúre auta, ktoré Sophia trafila, bolo vidieť nejaké šmuhy od pneumatík," prezradil pre racefans.net Whiting. "Zatiaľ sme to celé nevyšetrili, myslím si, že najskôr musíme všetko detailnejšie rozanalyzovať. Až potom môžeme hovoriť o niečom konkrétnejšom."

"Potrebujeme to nasimulovať tak, aby to zodpovedalo tomu, čo sa pri tej nehode stalo. Pokiaľ totižto nemáte zábery z vysokorýchlostnej kamery, musíte využiť vedecké techniky. To zaberie nejaký čas," dodal 66-ročný rodák z Kentu s tým, že na kompletné výsledky možno budeme musieť čakať "niekoľko týždňov".

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac