spravy.sk spravy.sk

Key začne v McLarene pracovať niekedy v priebehu budúceho roku

James Key už pred časom opustil Toro Rosso a McLaren po chvíli oznámil, že prestúpi práve do Wokingu. Zatiaľ k tomuto kroku neprišlo, pretože Key má platnú zmluvu s predchádzajúcim zamestnávateľom a celá situácia je zauzlená.

McLaren o jeho príchode informoval ešte v júli, ale Helmut Marko a spol. vôbec neboli spokojní. Aj preto zo svojich pozícií nechcú ustúpiť a otázka, kedy Key začne pracovať v novom pôsobisku, je naďalej otvorená.

"James bude v budúcom roku s nami," povedal výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown v piatok v Abú Zabí. Súčasne však potvrdil, že to nebude od začiatku sezóny, ale v "určitom okamihu".

"Najali sme ho preto, lebo si myslíme, že je neskutočne talentovaný," pokračoval Američan. "Pat Fry, Andrea Stella i celý konštruktérsky tím aktuálne veľmi dobre spolupracujú. Toto všetko je súčasťou našej nápravnej cesty. Chceme najať tých správnych ľudí, ale nestane sa tak v priebehu noci."

Key začal svoju kariéru v tíme Jordan, neskôr pôsobil aj v jeho nástupcoch Midland, Spyker a Force India, kde sa dostal na post technického riaditeľa. Potom sme ho videli aj v Sauberi a od roku 2012 v Toro Rosso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac