spravy.sk spravy.sk

Alonso: Spomínajte na mňa ako na bojovníka

Fernando Alonso dnes vyštartuje do svojich posledných formulových pretekov. Pred nimi sníva o zisku bodov, čo však bude ťažké dosiahnuť. Aby skončil v prvej desiatke, bude si musieť preraziť cestu cez nabitý stred poľa. Bude opäť bojovať, a presne tak aj chce, aby si ho ľudia pamätali. Ako na nezlomného pilota, ktorý by v pretekoch položil aj život.

"Myslím si, že som ten istý jazdec s takými istými ambíciami, pravdepodobne aj s rovnakým agresívnym štýlom pretekania," zamyslel sa Alonso potom, čo ho novinári požiadali o obzretie sa do čias, keď vo Formule 1 ešte len začínal ako junior Minardi. Čím bol vlastne vtedajší Alonso zač? "Bojovník, chlapík, ktorý sa nikdy nevzdáva."

"Vo veľmi dobrých autách a v pomalších monopostoch som jazdil s rovnakou motiváciou, ambíciami a láskou k pretekaniu. Pretekám každý týždeň svojho života," zdôraznil uznávaný športovec, ktorému sa v priebehu kariéry podarilo vyhrať dva šampionáty. "Niekedy tu v padoku, iné víkendy na motokárovej trati, ďalšie v športových autách a možno aj vo videohrách. Som pretekárom na plný úväzok. Dúfam, že ľudia budú o mne v budúcnosti takto premýšľať."

Alonsovi na tejto dlhej ceste pomohlo veľké množstvo ľudí. V krátkom videu sa mu tak prihovorili napríklad bývalý šéf Ferrari Luca di Montezemolo či ex-boss Renaultu Flavio Briatore.

"Bolo mi cťou pracovať s priateľmi, ktorí nimi zostanú po zvyšok môjho života," pokračoval Alonso ešte predtým, ako fotografom zapózoval na ležadle. "Je to zvláštny deň — ako posledný deň v škole, no ja tu o rok, keď sa prázdniny skončia, nebudem."

"Polovicu svojho života, osemnásť rokov, som po svete každý druhý týždeň cestoval s tými istými ľuďmi, pracoval som, pretekal, no zároveň si užíval. V mojej kariére boli asi najdôležitejšie skutočné priateľstvá, na ne budem v budúcnosti spomínať," prezradil španielsky pretekár.

Po odchode Fernanda Alonsa zostane v štartovom poli diera, ktorú nebude ľahké zaplátať. "Športy sú postavené na hrdinoch, šampiónoch, hviezdach… Fernando je všetko z toho a ešte viac," odkázal Chase Carey. "Pre ľudí si bol hrdinom, po celom svete máš fanúšikov. Nemôžeme byť dostatočne vďační za to, čo si pre šport spravil."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac