spravy.sk spravy.sk

Strategický ťaháčik: Čo dnes očakáva Pirelli?

Piati najlepší pretekári vstúpia do Veľkej ceny Abú Zabí s ultrasoftami, piloti od šiesteho do desiateho miesta budú mať hypersofty a všetci ostatní si môžu zvoliť, čo len chcú. Aké stratégie môžeme očakávať?

Výrobca pneumatík Pirelli to vidí takto:

- najrýchlejšia je jednozastávková stratégia. Prvý stint na ultrasoftoch (18 až 22 kôl) a následne prezutie na supersofty (33 až 37 kôl)

- druhou najrýchlejšou stratégiou je hypersoft (8 až 12 kôl)/supersoft (43 až 47 kôl)

- niektorí jazdci to možno skúsia aj s dvomi zastávkami v boxoch: hypersoft (5 až 8 kôl)/ultrasoft (22 až 25 kôl)/ultrasoft (22 až 25 kôl)

- teoreticky bude možná aj veľmi odvážna stratégia ultrasoft (27 až 30 kôl)/hypersoft (25 až 28 kôl).

Mario Isola, Pirelli: "Stratégia jedinej zastávky v boxoch by mala byť najrýchlejšia, ale pôjde aj o to, ako sa budú po štarte s veľkým množstvom paliva ničiť hypersofty. Sebastian Vettel z Ferrari bol jediný, kto v Q2 nasadil dve sady ultrasoftov. To by mohlo naznačovať, že nové hypersofty si chce ponechať pre druhý stint. Jazdci sa v priebehu pretekov budú musieť vyrovnať s poklesom teplôt, čo bude mať pochopiteľne vplyv na manažment pneumatík. Všeobecne povedané: v závere pretekov na to budú môcť tvrdšie šliapať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac