spravy.sk spravy.sk

Hamilton vyhral posledné preteky sezóny, na pódiu aj Vettel s Verstappenom

Lewis Hamilton potvrdil svoju aktuálnu výkonnostnú nadvládu aj v Abú Zabí. Vyhral kvalifikáciu, najlepší ostal aj po štarte a o prvé miesto prišiel len na chvíľu kvôli skoršej zastávke v boxoch. Druhú priečku obsadil Sebastian Vettel, tretí skončil Max Verstappen.

Ako štvrtý prešiel cieľom Daniel Ricciardo a druhý najlepší kvalifikant Valtteri Bottas skončil až piaty. Fínovi v závere pretekov akoby došla para, jeho pneumatiky toho mali dosť a musel absolvovať dodatočnú zastávku v boxoch. Už pred ňou však bolo zrejmé, že skončí len piaty.

Boj o najlepšieho pretekára zvyšku sveta vyhral Carlos Sainz, ktorý skončil šiesty. Charles Leclerc vybojoval parádne siedme miesto a na posledných troch bodovaných priečkach prešli cieľom Sergio Pérez, Romain Grosjean a Kevin Magnussen.

Fernando Alonso, ktorý absolvoval posledné preteky svojej kariéry, skončil len jedenásty. Napriek tomu však po skončení podujatia prišiel na hlavnú rovinku a spolu s Hamiltonom a Vettelom predviedol parádne "donuty".

Zle dopadol Nico Hülkenberg, ktorý ešte v prvom kole ťažko havaroval a v aute ostal zakliesnený dolu hlavou. Našťastie sa mu nič nestalo. Neskôr vypadli aj Kimi Räikkönen, Marcus Ericsson, Esteban Ocon a Pierre Gasly.

Sezóna 2018 sa definitívne skončila. Nový formulový ročník sa začne 17. marca 2019 v Austrálii.