spravy.sk spravy.sk

Hülkenberg tvrdí, že Grosjeana nevidel (VIDEO)

Nico Hülkenberg v úvode Veľkej ceny Abú Zabí tvrdo havaroval. Bojoval s Romainom Grosjeanom, ktorého však v deviatej zákrute zavrel a prišlo to: prešiel mu cez koleso a jeho auto spravilo salto, po ktorom ostalo dolu hlavou opreté o bariéru.

Z prvých slov Hulka bolo zrejmé, že mu nie je všetko jedno. Informoval o tom, že auto horí a chce ísť čím skôr von. Maršáli však stroj zahasili, následne na miesto dorazili aj lekári a formulu všetci kompetentní spoločne otočili.

"Som veľmi sklamaný, ale myslím si, že to môžeme označiť za pretekársky incident," povedal Hülkenberg pre Sky Sports. "V ôsmej zákrute som s Romainom bojoval a obaja sme zablokovali kolesá. Vyšiel som dosť široko, ale on bol ešte širší. Preto som si myslel, že prešiel krížom cez výbehovú zónu a deviata zákruta je len moja. Preto som si tam uchmatol apex."

"Ale ako sa ukázalo, on tam naďalej bol a kolesami sme sa dostali do kontaktu. Zvyšok ste už videli - pár premetov, ktoré vyzerali spektakulárne, ale nebolo to nič dramatické. Vyzeralo to zaujímavo, ale nebol to tvrdý náraz s veľkým preťažením. Z tohto pohľadu teda žiadny problém. Škodalen , že som Romaina nevidel..."

"Nemohol som ho vidieť, bol v mŕtvom uhle. Zvyšok je už história," pokračoval Nemec. "Som sklamaný, pretože na víkend som sa dlho pripravoval a potom z pretekov vypadnem takto rýchlo. Vždy je to veľmi ťažko stráviteľné a vždy to hnevá."

Zaujímavá otázka sa týkala toho, či Hülkenbergovi nezabránila vo vystúpení z auta svätožiara. "Neviem vám to teraz povedať. Napravo odo mňa bola aj tak bariéra a len veľmi málo miesta. Keď ste dolu hlavou, tak nie je ľahké nájsť všetky tie tlačidlá a všetky ostatné veci, pretože všetko je celkom iné. Vôbec prvýkrát som skončil s autom takto na streche. Len som teda čakal na maršálov, ktorí zareagovali veľmi rýchlo a dostali ma von," dodal pretekár Renaultu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac