spravy.sk spravy.sk

Whiting tvrdí, že Hülkenbergovi svätožiara neuškodila, práve naopak

Keď ostal Nico Hülkenberg po abúzabíjskej kolízii s Romainom Grosjeanom zakliesnený pri bariére, skonštatoval, že tam "visí ako krava" a jeho auto horí. Tento stav ho teda rozhodne netešil a chcel čo najskôr uniknúť. Ibaže to vôbec nebolo také jednoduché.

Auto stálo tak nešťastne, že Hulk v ňom musel ostať a čakať na pomoc. Hovorilo sa aj o tom, či situácii neuškodila svätožiara, kvôli ktorej nemal priestor na únik. 

"Nie, ani nie," odpovedal riaditeľ pretekov Charlie Whiting na otázku, či mu svätožiara uškodila. Celú procedúru vysvetľoval týmito slovami: "Vedeli sme, že bol v poriadku. Nebolo sa prečo znepokojovať."

"V takýchto prípadoch je rutina jasná: auto vrátiť späť na kolesá. Keď sme ho vrátili na kolesá - čo bolo pochopiteľne vykonané opatrne - dokázal z neho sám vyliezť. Z môjho pohľadu to bolo zvládnuté veľmi kontrolovane. Náš lekársky delegát bol som všetkým maximálne spokojný. Prebehlo to presne tak, ako malo."

Televízni diváci však ostali vystrašení, veď počuli slová ako "dostaňte ma von", prípadne "je tam oheň". Whiting tieto slová takisto počul, ale ešte omnoho skôr a vedel správne reagovať.

"Keď sa zrodí takáto nehoda, tak je vysielačka z auta automaticky nasmerovaná riaditeľstvu pretekov. Takto vieme získať okamžité informácie. Jazdci zvyčajne povedia, že sú v poriadku, prípadne sú OK."

"Túto informáciu sme dostali a posunuli sme ju lekárom, ktorí boli na ceste na miesto. Vedeli, že je v poriadku. Tým pádom si mohli dopriať čas, auto dostať na kolesá a umožniť mu dostať sa von," skonštatoval Brit.

Svätožiara vraj ničomu neškodila, práve naopak. "Toto je práve jedna z tých nehôd, pri ktorých má svätožiara pomôcť. Jazdcovi má v takomto prípade zabezpečiť viac miesta."

"Možno by ste mali vidieť niektoré testy, ktoré sme robili počas preverovania svätožiary. Auto sme so svätožiarou obrátili aj naruby a skúšali sme, či sa z toho jazdec dostane. To bola jedna z vecí, ktoré sme chceli zaručiť," dodal Charlie Whiting.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac