spravy.sk spravy.sk

Alonso dostal na konci pretekov tri tresty za skrátenie trate!

Fernando Alonso bol tesne pred koncom VC Abú Zabí na jedenástom mieste a jeho inžinier ho informoval o tom, že je veľmi blízko bodov. Nabádal ho k tomu, aby nastavil iný motorový režim a pobil sa o jeden bod.

Zrodila sa takáto debata:

Inžinier: "Dá sa získať jeden bod, kámo."

Alonso: "Ale ja mám už 1 800 bodov!

Inžinier: "Sprav to pre mňa, nech ich je 1 801."

Španielsky pretekár na to následne skutočne dupol a v ďalších kolách sa zlepšil. Dosahoval veľmi dobré časy, ibaže komisári si všimli, že len vďaka skracovaniu trate.

Stewardi si tento prehrešok všimli o 15:47, 15:51 a 15:52 nášho času, teda v troch zo štyroch kôl, ktoré po konverzácii s inžinierom absolvoval. Vo všetkých prípadoch sa tak stalo v šikane, ktorú tvorí ôsma a deviata zákruta.

Alonso dostal za všetky tri udalosti po päť trestných sekúnd a po jednom trestnom bode. Aj napriek pätnástim trestným sekundám si napokon udržal konečné jedenáste miesto. Trestných bodov má 6, ale vzhľadom na to, že v budúcom roku súťažiť aj tak nebude, mu to môže byť jedno.

Riaditeľ pretekov Charlie Whiting priznal, že bol z toho prekvapený. "Bol to záver pretekov a asi by nebolo fajn, ak by sme niekomu ako Fernando dali v posledných pretekoch čiernu vlajku, nie?" reagoval Whiting na brífingu po pretekoch. "Nemyslím si, že by sa o čiernej vlajke vôbec diskutovalo."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac