spravy.sk spravy.sk

Honda Verstappena poriadne vysprchovala, Holanďan ledva niečo videl

Hoci sa nám už v prvej časti pretekov mohlo zdať, že Max Verstappen jazdí ako bez očí, v skutočnosti o ne prišiel až neskôr. Z auta Pierra Gaslyho začal unikať olej, ktorým vysprchoval viacerých jazdcov prechádzajúcich okolo.

Tí, ktorí si už minuli všetky fólie na prilbe, mali smolu. Jedným z nich bol aj Max Verstappen, ktorý tak na vlastnej koži okúsil, ako chutí jeho budúca pohonná jednotka.

"Bolo tam trochu oleja, neviem, čo sa stalo," objasňoval svoj problém v rozhovore pre Sky Sports F1 Max Verstappen. "Vtedy som už mal minuté všetky odlepovacie fólie. Ja som mal na priezore tak veľa oleja, že som jazdil ako v hmle. Bolo to strašné."

Rukavice sa neukázali ako dosť dobrý odstraňovač mastnoty. "Skúsil som to (zotrieť rukavicou, pozn. red.), ale iba som to zhoršil, tak som sa už toho radšej nechytal. Tímu som sa spýtal, že kde je Daniel, v zrkadlách ho nevidím, nevidím nič."

Na palubných záberoch sme si mohli všimnúť, aké boli monoposty zamazané. Auto Daniela Ricciarda vyzeralo po pretekoch tak, akoby ho niekto pokropil vodou — a aj keď v Abú Zabí v noci trochu spŕchlo, voda na jeho aute nebola. Boli to práve zvyšky oleja z auta Pierra Gaslyho.

Zlyhanie vo Verstappenovi nevyvoláva obavy. Mladý talent Red Bullu je presvedčený, že Honda je výkonnejšia ako Renault a výrobca je okrem toho odhodlaný spraviť maximum pre to, aby svoju pohonnú jednotku dostal do čela vo všetkých ohľadoch.

Na margo spoľahlivosti Hondy uviedol: "Myslím si, že tento rok bol celkom dobrý. Nasadili veľa motorov, pretože mohli — boli vzadu alebo sa čosi udialo."

"Ja by som uprednostnil to, že v pretekoch vyhrám a v ďalších vypadnem pred tým, že budem stále pomalý. Všetko to vyzerá veľmi sľubne, no chcem zostať realistom a vyčkať," dodáva Verstappen. "Najskôr musíme postaviť skvelé auto, a motor by mal byť spoľahlivý a výkonný. Myslím si, že aj bude, najskôr nás však čakajú zimné testy."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac