spravy.sk spravy.sk

Testy: Vettel v utorok havaroval, celkovo bol však najrýchlejší

V utorok a v stredu prebiehajú na okruhu v Abú Zabí testy, ktoré sú prioritne zamerané na spoznávanie budúcoročných typov pneumatík. Počas prvého dňa bol najrýchlejší Sebastian Vettel z Ferrari.

Úradujúci vicemajster sveta bol s časom 1:36,812s o štyri desatinky rýchlejší ako Valtteri Bottas z Mercedesu, ale neprebehlo to bez problémov. Po troch hodinách spravil totiž v prvej zákrute chybu a po šmyku skončil v múre. Mechanici však auto pomerne rýchlo opravili a mohol pokračovať.

Tretí najrýchlejší čas dosiahol Lance Stroll, ktorý absolvoval premiéru vo Force Indii. Okrem toho sme boli svedkami viacerých ďalších zaujímavostí: Pietro Fittipaldi prvýkrát jazdil za Haas, Kimi Räikkönen sa po sedemnástich rokoch vrátil do Sauberu, Georga Russella sme videli vo Williamse.

V stredu uvidíme v akcii napríklad aj Daniila Kvjata, ktorý sa vráti do Toro Rosso. Jazdy opäť prebehnú od 6.00 h do 15.00 h nášho času.

Výsledky:

Pirelli Motorsport

Niekoľko informácií a fotiek, ktoré sme pre vás zbierali v priebehu celého dňa, nájdete v nižšie priložených "tweetoch".

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac