spravy.sk spravy.sk

Steiner je rád, že Fittipaldi prikývol na pozíciu testovača

Haas zamestnal Pietra Fittipaldiho, z ktorého je nový testovací jazdec tohto zoskupenia. Mladý pretekár v utorok prvýkrát zasadol do monopostu VF-18 a začal zbierať cenné skúsenosti. Šéfa tímu potešilo, že sa vzdal pretekárskych ponúk a chce sa pustiť do tejto roboty.

"On chce robiť práve toto," povedal Günther Steiner o 22-ročnom chlapcovi. "Mnoho mladých jazdcov pritom nechce pozíciu testovacieho a simulátorového jazdca, pretože tak nie sú vo svetle reflektorov. Nenájdete teda mnohých v tomto veku, ktorí by to chceli robiť. Oni zvyčajne chcú ukazovať, ako dobre sa vedia pretekať. Pietro si dosť verí a už vie, ako dobre sa dokáže pretekať."

"Podľa mňa sa chce o F1 niečo naučiť, chce byť v tejto aréne, spoznať auto F1 a jazdiť s ním. Pre mladých jazdcov je veľmi ťažké dostať sa k možnosti takejto jazdy," pokračoval Talian, ktorý mu vraj práve toto sľúbil: "Ak by bol len na simulátore, tak to by pre nás nebolo dobré. Nemohol by porovnávať so skutočným autom."

Pirelli Motorsport

Fittipaldi vraj túto príležitosť vníma ako krok smerom k F1. "Je to lepšie ako pôsobenie v F2, kde ide do veľkej miery o to, aký dobrý je váš tím a vaše auto. Skúša to teda takto," vysvetlil Steiner, ktorý však Fittipaldimu nebude brániť niekde pretekať. Nechce však, aby kvôli tomu vynechával víkendy F1.

Ak by ich bolo len niekoľko, tak je to ešte OK. "Povedal som, že mu nechcem úplne zastaviť kariéru. Ale ak by povedal, že zvládne len 50 percent práce, tak nie, to by som musel nájsť niekoho iného," dodal Günther Steiner.

Pietro Fittipaldi v minulom roku vyhral šampionát Formula V8 3,5. V tomto roku chcel uspieť vo WEC a v IndyCar, ale v Spa-Francorchamps si zlomil obe nohy a nič z toho nebolo.

Haas F1 Team

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac