spravy.sk spravy.sk

Ricciardo má predstavu o tom, kto zablokoval jeho prestup do Ferrari

Daniel Ricciardo dlho váhal a zmluvu s Red Bullom Racing akosi nepredlžoval. Všeobecne sa očakávalo, že tam ostane, no napokon to dopadlo inak. Oťukával si aj iné možnosti a chcel prestúpiť do Ferrari, ibaže napokon je z toho "len" Renault.

Cítil, že po boku Maxa Verstappena už ďalej nechce pôsobiť a v aktuálnom rozhovore pre taliansky magazín Automoto naznačil, že vo Ferrari ho niekto nechcel. Všeobecne sa uvažuje o tom, že to bol Sebastian Vettel, ktorého ako tímového kolegu porazil už v roku 2014.

"Neviem o čom hovoríte," odpovedal Ricciardo na otázku, či chcel od Ferrari príliš veľa peňazí. "Kto povedal, že som žiadal príliš veľa peňazí? Pritom evidentne išlo o to, že niekto povedal môjmu príchodu NIE. Kto? Rád by som to vedel, ale možno mám predstavu..."

Austrálčan s červenými komunikoval, ale tí sa napokon rozhodli pre Charlesa Leclerca. O Vettelovom rozhodnutí to asi nebolo, pretože ten by chcel za kolegu najradšej Kimiho Räikkönena. Ricciardovi napokon neostalo nič iné, ako akceptovať, že do Ferrari neprestúpi.

"Diskutovali sme, ale už bolo vidieť, že majú nejaké dohody s Leclercom, takže to padlo," pokračoval Daniel Ricciardo. "V záujme ich dobra dúfam, že to bola správna voľba a zafunguje to. Ale dúfam, že v F1 ešte nejaký ten čas ostanem a možno sa naskytne príležitosť na to, aby som sa s nimi opäť stretol."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac