spravy.sk spravy.sk

Todt už má predstavu o treste pre Verstappena

Max Verstappen bol po Veľkej cene Brazílie poriadne nahnevaný na Estebana Ocona, ktorého následne párkrát strčil. Komisári ho za to potrestali nutnosťou absolvovať dva dni verejnoprospešných prác. Trest teda nie je presne definovaný a vieme len to, že musí spadať do oblasti pôsobenia FIA.

"Bola to čistá emócia, ale keď ste takto na výslní a užívate takúto slávu, sú s tým spojené aj povinnosti a zodpovednosť," povedal prezident FIA Jean Todt v rozhovore pre Sky Sports F1. "Znamená to teda, že nech sú vaše emócie akékoľvek, musíte ich vedieť kontrolovať..."

Keď tak niekto nespraví, musí podľa Todta znášať následky: "Ale povedal by som, že v tomto prípade sú následky napokon pomerne malé. Dobre tak. A čo to bude? Úprimne poviem, že zatiaľ sa nerozhodlo. Určite to však musí byť niečo, čo podporí buď svet Formuly 1 alebo pretekársky svet ako taký."

"Možno by mohlo ísť o užšiu spoluprácu s komisármi alebo oficiálnymi predstaviteľmi podujatí počas ich tréningu, resp. počas ich vzdelávacích hodín. V priebehu budúceho roku sa v tomto smere udeje viacero vecí."

"Prípadne by mohol byť medzi komisármi v inej kategórii motoršportu, aby na vec nadobudol pohľad z opačnej strany a pochopil, že nie vždy je to jednoduché," pokračoval Todt. "Som si istý tým, že nájdeme nejaké konštruktívne programy."

Verstappen sa k záležitosti vyjadril ešte počas abúzabíjskeho víkendu. "Určite nepôjdem nikde, kde budem vyzerať hlúpo," poznamenal. "Mám pocit, že aj tak som za to dosť tvrdo kritizovaný. Azda nájdeme niečo vhodné, pretože ja neplánujem niekde vyzerať ako idiot. Spolu s tímom a FIA prediskutujeme, čo to bude."

"S trestom súhlasím, ale napokon je to jedno, nie? Čo s tým môžem spraviť? Podľa mňa je to trochu tvrdé, ale OK... nájdeme riešenie," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac