spravy.sk spravy.sk

Silverstone si chce udržať veľkú cenu, ale nie za každú cenu

Silverstone malo s Formulou 1 dlhodobú zmluvu, ale okruh ju vypovedal. Teraz je isté už len zorganizovanie budúcoročného podujatia a potom sa tento príbeh možno skončí. Je jasné, že Silverstone si chce touto cestou vyjednať lepšie podmienky, ale Formula 1 ako taká na to nie je ochotná pristúpiť. Veď potom by tak konal každý.

Výkonný riaditeľ okruhu Stuart Pringle v pondelok navštívil odovzdávanie cien BRDC a povedal pár slov aj k tejto téme. V publiku pritom sedel aj hlavný predstaviteľ Formuly 1 Chase Carey.

"Dostali sme sa do úzkych, pretože sme tu mali biznis, ktorý bol financovaný len touto veľkou cenou," povedal Pringle pre crash.net. "Musíme teda diverzifikovať a aj tak robíme. Staviame hotel, otvárame Silverstone Experience a ponúkame aj určité dodatočné krátkodobé luxusné ubytovanie. Aston Martin je tu aktuálne pravidelným nájomcom."

"Z tohto pohľadu sa veci uberajú správnym smerom a dodáva nám to sebavedomie. Každý vie, že si chceme udržať veľkú cenu, ale nie za každú cenu. Takto tu budeme mať širší a diverzifikovanejší biznis, takže budeme môcť prežiť aj bez nej. Ale uznávam, že radšej by sme ju mali ako nemali," dodal Brit.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Silverstone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac