spravy.sk spravy.sk

Todt pozeral VC Brazílie u Schumacherovcov

Prezident FIA Jean Todt pred niekoľkými dňami zaujal tvrdou kritikou na adresu RTL. Veľkú cenu Brazílie si vraj zhodou okolností pozrel na tejto stanici a bol krajne nespokojný: vraj videl viac reklám ako televízneho prenosu.

V rozhovore pre Auto Bild Motorsport teraz priznal, že preteky sledoval u Michaela Schumachera. "Vždy som opatrný, keď niečo poviem, ale je pravda, že VC Brazílie som sledoval vo Švajčiarsku u Michaela," skonštatoval Todt.

"Bol som veľmi frustrovaný, pretože po piatich minútach som neveril svojim očiam," pokračoval Francúz. "Avšak keď sledujem preteky, mám pri sebe vždy iPad so všetkými časmi, takže reklama ma napokon až tak nehnevá."

Todt chápe aj to, že súkromné stanice potrebujú náklady na prenosy vykryť práve takto a nemajú to jednoduché. "Ale prial by som si aspoň malé okienko v rohu, vďaka ktorému by mi dianie celkom neušlo. Keď totiž sledujem preteky, chcem im aj rozumieť."

Po stránke komentátorov a odborníkov to na RTL nebolo zlé. "Reportéri a komentátori sú veľmi kompetentní, toto som kritizovať ani nechcel. Viem, aká ťažká je táto práca. Ja by som to robiť nechcel a aj Michaela som od toho odrádzal," dodal Jean Todt.

Podľa nemeckých zákonov môže RTL v priebehu hodiny odvysielať maximálne dvanásť minút reklamy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac