spravy.sk spravy.sk

Mal Vandoorne na Formulu 1?

Stoffel Vandoorne bol považovaný za veľký pretekársky talent, ale v McLarene sa presadiť nedokázal. S Fernandom Alonsom na kvalifikačné minisúboje prehral zahanbujúco 0:21 a v pretekoch na body 12:50.

Nech je Alonso akokoľvek dobrý, boli to zahanbujúce a až potupné prehry. Napriek tomu sa často hovorí o tom, že Vandoorne jednoducho nemal dobré auto a ako pomerne neskúsený pilot nemohol predviesť viac.

Jeden z fanúšikov na fóre RaceFans k tomu napísal veľmi zaujímavý názor:

"Všetci môžeme hovoriť 'áno, ale mal zlé auto' alebo 'nastupoval proti jednému z najlepších jazdcov všetkých čias', ale skutočnosť je taká, že pravidelne bojoval len so Strollom vo Williamse a s Hartleym v Toro Rosso, čo sú dvaja priemerní jazdci v zlých autách, no Alonso bol často nalepený na Force Indie a Renaulty."

"Alonso aj napriek svojim v poslednej dobe často povýšeneckým hodnoteniam, vždy hovoril, že v kvalifikácii nikdy nebol najlepší. Takže ak ho Vandoorne nedokázal zdolať ani počas jedného jediného víkendu, tak je to jednoducho neospravedlniteľné."

"V konečnom dôsledku je podľa mňa najväčší problém Vandoorna v tom, že jednoducho nie je dosť hladný. Je to niečo ako Bottas. Jednoducho vo svojej DNA nemá tých dodatočných 5 percent, ktoré by ho robili výnimočným ako sú Alonso, Hamilton, Vettel, Verstappen a podobne."

Ako to vidíte vy? Mal Vandoorne na Formulu 1? Alebo to tento fanúšik dobre vystihol...

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac