spravy.sk spravy.sk

Hulk sa teší na Ricciarda: Sem s tou výzvou!

Nico Hülkenberg si v minulom roku poradil s Jolyonom Palmerom a v tomto s Carlosom Sainzom, no teraz ho čaká tvrdší oriešok: jeho kvality preverí uznávaný Daniel Ricciardo, z ktorého bude nový pretekár Renaultu.

"Sem s tou výzvou!" odkázal Hulk, ktorého slová cituje nemecká verzia Motorsport.com. "Všetci predsa varíme len z vody. Nikoho sa nebojím. Pochopiteľne to môže byť poriadna výzva a možno budem musieť o niečo pridať, ale uvidíme."

Hülkenberg získal v nedávno skončenej sezóne o šestnásť bodov viac ako Sainz, čo na prvý pohľad nevyzerá byť veľmi veľa, ale na kvalifikačné minisúboje vyhral 15:3. A to je už značný rozdiel. Nečakal od neho viac?

"Nepoužil by som slová, že očakávať viac," odpovedal. "Je to skvelý jazdec, je veľmi konkurencieschopný a veľmi rýchly. Nuž a výraznou mierou prispel aj k vývoju tímu. Veľmi dobre sme spolupracovali. Pochopiteľne je dôležité poraziť tímového kolegu, ale ľudia v tíme vedia viac o tom, čo sa v skutočnosti udialo. Najdôležitejšie je napokon to, aby dosahoval pokroky tím ako celok."

Toto sa Renaultu podarilo, pretože zo šiesteho miesta poskočil na štvrté. Horšie je už to, že stratu na najlepších akosi nestiahol a mnohokrát dostal celé kolo.

"Určite to nie je nič príjemné a je doslova úchvatné, aké množstvo výkonu je možné dosiahnuť. Musíme jednoducho tvrdšie pracovať a zabrániť tomu. Po technickej stránke a po stránke vývoja sme v tomto roku nenaplnili naše očakávania. Ako továrenský tím musíme spraviť ešte krok vpred."

"V mnohých oblastiach sme už spravili dobré pokroky," poznamenal Hülkenberg. "Platí to hlavne o internej štruktúre. Tím teraz má na to, aby rástol a v najbližších dvoch rokoch na tom budeme môcť stavať."

Renaultu by teoreticky mohli pomôcť aj blížiace zmeny pravidiel. "Nové predné krídlo je do istej miery jemným novým začiatkom, pretože si vyžiada značné zmeny áut. Vieme, čo robíme a všetko to znie dobre, ale vyslovovať prognózy je fakt ťažké. Nevieme totiž, čo všetko k dobru nájdu ostatní. Určite však potrebujeme stiahnuť väčšinu z našej doterajšej straty," dodal Nico Hülkenberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac