spravy.sk spravy.sk

Vandoorne: Moje dobré preteky si nikto ani nevšimol

Stoffel Vandoorne v nedávno skončenej sezóne sklamal. Získal len dvanásť bodov a jeho kolega Fernando Alonso 50, pričom v kvalifikácii ich vzájomné súboje vyzneli celkom jasne v prospech Alonsa. Bolo to 0:21!

Vandoorne pritom v minulosti ukazoval kvalitu a ešte v roku 2015 dominoval v GP2; získal 341,5 bodu a druhý Alexander Rossi len 181,5. Tretí Sergej Sirotkin mal 139 bodov, štvrtý Rio Haryanto 138. Belgičan teda kvalitu jednoznačne mal. Čo sa to s ním stalo?

"Keď nie ste v správnom aute, tak to nikdy nie je jednoduché," cituje Vandoornove slová Autosport. "Ja si myslím, že v tomto roku som odjazdil niekoľko skutočne silných pretekov, ale nikto si ich ani nevšimol. Ale ak by som sedel v jednom z najsilnejších áut, odrazu by som bojoval o víťazstvo, druhé alebo tretie miesto."

"Celkom by to zmenilo pohľad ľudí, čo je do istej miery škoda. Vždy to bolo takto. Smola, že som bol v takejto pozícii, ale viac som s tým spraviť nemohol," skonštatoval 26-ročný pretekár.

Všetko je to pomerne zvláštne aj preto, že ešte v minulom roku na tom Vandoorne nebol až tak zle. Získal trinásť bodov a Alonso len sedemnásť, pričom tri podujatia pred koncom ročníka ešte viedol 13:10. Všetko sa vyvíjalo dobre, ale niečo sa zlomilo. Podobne pozitívne to bolo aj s jeho kariérou ako celkom, ale odrazu nastal zvrat.

"Všetko bolo dobré asi až do okamihu, ako som začal jazdiť v tomto tíme. Prišli totiž asi dve najhoršie sezóny histórie McLarenu. V tomto ohľade to nebolo ideálne, ale bohužiaľ to nedokážem zmeniť. Nie som tu preto, aby som lamentoval alebo sa na niečo sťažoval. Pozerám sa len dopredu a na to, aké príležitosti sa mi naskytnú."

"V tomto roku bol jedným z mojich vrcholov asi Bahrajn, kde som bol po prvej zákrute posledný, ale potom som sa dostal až na body. Mexiko bolo dosť dobré a medzi najlepšie vystúpenia patrila podľa mňa aj Brazília. Niekedy však nie ste odmenení bodmi," dodal Stoffel Vandoorne, ktorého odteraz uvidíme v tíme HWA Racelab v sérii Formula E.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac