spravy.sk spravy.sk

Todt: Vettelova situácia je iná ako kedysi Michaelova

Sebastian Vettel prišiel do Ferrari v roku 2015 a jeho jasným cieľom bolo získať majstrovský titul. Ibaže prešli už štyri sezóny a nepodarilo sa mu to. Michael Schumacher bol na tom síce kedysi podobne a titul získal až v piatom roku, ale podľa prezidenta FIA Jeana Todta je tieto éry ťažké porovnávať.

"V prvom rade poviem jedno: Sebastiana mám veľmi rád," skonštatoval Todt v rozhovore pre Auto Bild Motorsport. "Pridám k tomu takýto príbeh: Michael pred každou VC Nemecka pozval celý tím na motokáry do Kerpenu. Raz tam bol aj malý chlapec menom Sebastian so svojim otcom. Michael mi ho predstavil a povedal: tento jazdec je veľmi talentovaný a raz z neho bude velikán. Bol to Sebastian Vettel. Dnes má 31, vtedy mal 13."

"Ich história vo Ferrari je však rozdielna. Keď prišiel do tímu Michael, tak bol (tím) na vývojovej stupnici od jeden do desať možno na štvorke. Keď však do Ferrari prišiel Sebastian, bol na osmičke."

Je preto pre Vettela titul povinnosťou? "Ľudia podceňujú, aké ťažké je vyhrať majstrovstvá. Alonsovi to dvakrát ušlo v posledných pretekoch - a práve v boji s Vettelom," hovoril ďalej Jean Todt, ktorý však nechcel odpovedať na to, čo vo Ferrari neklape: "Celkom dobre rozumiem jeho situácii, ale keďže som bývalým šéfom Ferrari a aktuálne aj prezidentom FIA, nebolo by vhodné komentovať to."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac