spravy.sk spravy.sk

Todt navštívil Putina, dal mu prilbu aj so Schumiho podpisom

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) bol celý týždeň v Petrohrade, kde sa konala výročná schôdza FIA. V piatok predpoludním si však odskočil do Moskvy a stretol sa s prezidentom Ruska Vladimirom Putinom.

Oficiálna nóta hovorí o tom, že diskutovali o budúcnosti motoršportu v Rusku, ale bavili sa aj o bezpečnosti v cestnej premávke. Putin pri tejto príležitosti dostal aj symbolickú prilbu kampane "FIA ACTION FOR ROAD SAFETY" s podpismi viacerých pretekárov.

"Tu je Michael Schumacher," ukázal Todt Putinovi s dodatkom, že svoje podpisy majú na prilbe napríklad aj Felipe Massa a Nico Rosberg. Jedného z najmocnejších mužov planéty to potešilo a Todtovi odkázal, že keď ich stretne, nech sa im v jeho mene poďakuje.

"Ani neviem, čo mám povedať," pokračoval Putin. "Ja pre vás totiž žiadny darček nemám. Som tak trochu v rozpakoch. Ešte raz veľmi pekne ďakujem."

Putin vzápätí Todtovi odporučil, že keď sa vráti do Petrohradu, mohol by si pozrieť nové motoristické centrum. 

"Potešilo by ma, ak by ste si ho pozreli. Chcel by som počuť váš názor a zachytiť niekoľko odporúčaní, ako môžeme projekt vylepšiť," reagoval Vladimir Putin, ktorý nevedel, že Todt má na sobotu v pláne návštevu tohto miesta.

"A dúfam, že v budúcnosti nás budete navštevovať častejšie," dodal Putin na záver stretnutia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac