spravy.sk spravy.sk

Hartley sa dohodol s Porsche, vstúpi s ním do Formuly E?

Brendon Hartley ukončil svoje pôsobenie v Scuderii Toro Rosso, aj keď podľa vlastných slov mal platnú zmluvu aj pre budúci rok. Následne priznal, že neprestajne udržiaval kontakt aj so svojim bývalým zamestnávateľom Porsche a teraz sa s ním opätovne dohodol.

Aktuálne informácie hovoria o tom, že v roku 2019 bude "továrenským jazdcom Porsche", ale o jeho pôsobení zatiaľ viac nevieme. Špekuluje sa však o tom, že vďaka skúsenostiam nazbieraným vo Formule 1 by Porsche mohol pomáhať pri vstupe do Formuly E. K tomu príde v šiestej sezóne, teda v ročníku 2019/2020.

Na sobotňajšej koncoročnej akcii Porsche použil veľmi zaujímavé slová šéf tejto spoločnosti pre motoršport Fritz Enzinger. Ten povedal, že prvý jazdec Porsche pre Formulu E je už dohodnutý a "čoskoro bude oficiálne predstavený". Stane sa tak v rozmedzí siedmich až desiatich dní.

"Potrebujeme jazdcov so skúsenosťami, ale súčasne by sme radi nominovali jazdcov, ktorých máme v rámci rodiny Porsche," povedal Enzinger pre Motorsport.com, pričom podľa tohto zdroja by prvým predstaveným pretekárom Formuly E mal byť Neel Jani.

"Na ničom sme sa nedohodli, ale vždy som hovoril, že s Porsche chcem ísť do Formuly E," povedal Jani. "S Dragonom mi to nevyšlo, ale Porsche som podľa mňa počas štyroch spoločných rokov vo WEC ukázal, čo dokážem."

Porsche malo pohonné ústrojenstvo na dynamometri už v októbri, teda približne štrnásť mesiacov pred prvým súťažným nasadením. Šasi dostane k dispozícii v priebehu druhého januárového týždňa a v marci by už malo testovať na trati.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Brendon Hartley

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac