spravy.sk spravy.sk

Anderson by už Bottasa asi vymenil, čakal od neho oveľa viac

Valtteri Bottas má za sebou dve sezóny vo farbách Mercedesu. V tej prvej vyhral tri veľké ceny, no v druhej sa z víťazstva netešil ani raz; bol degradovaný do pozície tímovej dvojky a do istej miery mal preto aj zviazané ruky.

Avšak aj keď ho v závere ročníka po tom, ako Lewis Hamilton potvrdil titul, nikto nebrzdil, Fín vybojoval len piate miesta. Zdá sa, že kvalitatívne na to nemá a objavujú sa úvahy o tom, že by ho čoskoro mohol nahradiť Esteban Ocon.

"Musím priznať, že ak by som v Mercedese rozhodoval, tak len ťažko by som to nespravil," skonštatoval technický odborník Gary Anderson pre Autosport+. "Som fanúšik Bottasa, ale očakával som od neho omnoho viac. Prvý rok bol OK a dalo sa to akceptovať, ale už aj vtedy mal v porovnaní s Hamiltonom veľmi veľa biednych víkendov. A v roku 2018 sa to ešte zhoršilo, aj keď každý od neho očakával viac."

Podľa bývalého technického šéfa Jordanu to nebolo ani tak o tom, že by sa Bottas výrazne zhoršil, ale skôr preto, že "Hamilton našiel ďalší prevodový stupeň. Ale je to jedno, pretože Bottas mal aj tak podávať lepšie výkony."

"Na to, aby niekto vyhral konštruktérsky šampionát, ktorý je pre tím dôležitejší, potrebujete dve autá so schopnosťou pravidelne získavať veľké body. Inak to totiž bude robiť niekto iný. Ferrari so Sebastianom Vettelom a Charlesom Leclercom, ako aj Red Bull s Maxom Verstappenom a Pierrom Gasly budú opäť silní súperi. Vo svojich táboroch však majú nových jazdcov, čo tak trochu vyvoláva otázniky. No ak sa rýchlo zapracujú, dokážu vyvinúť tlak."

"Ak sa chce Bottas v Mercedese zachrániť, tak sa potrebuje zlepšiť - a rýchlo. Ešte pred začiatkom európskej časti sezóny musí dosiahnuť niekoľko veľkých výsledkov, lebo inak si viem predstaviť, že bude vymenený," dodal Gary Anderson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Gary Anderson

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac