spravy.sk spravy.sk

Lowe: Stroll prišiel do F1 príliš skoro

Lance Stroll v roku 2016 s obrovským náskokom triumfoval v európskej F3. Prelomil tam mnoho rekordov, vyhrával jedny preteky za druhými a celú konkurenciu doslova prevalcoval. Následne zamieril priamo do F1 a kráčal tak v šľapajách Maxa Verstappena.

"Môj osobný pohľad je taký, že napokon do tej Formuly 1 asi prišiel príliš skoro," povedal o Strollovi technický šéf Williamsu Paddy Lowe, ktorého slová priniesol RACER. "Má to viacero príčin, ale podľa mňa by bolo lepšie, ak by prišiel o rok neskôr a lepšie pripravený."

"Minulý rok bol pre neho skutočne veľmi ťažký, ale potom sme videli, že v zime prešiel výraznou zmenou. V tomto roku bol omnoho silnejší - a to hlavne v kvalifikácii, na ktorú v minulej sezóne doplácal. Úplne zmenil svoj prístup ku kvalifikácii a vyšlo to. Ako jazdec si začal aj viac veriť, čo v konečnom dôsledku viedlo k lepším výsledkom."

Lowe hovoril o "lepších výsledkoch", ktoré však na trati vidieť nebolo. V roku 2017 Stroll nazbieral 40 bodov a jeho skúsený kolega Felipe Massa 43 - v tomto smere to bolo veľmi vyrovnané. V  nedávno skončenej sezóne už získal len šesť bodov, ale ťažko to porovnávať, pretože tím mal omnoho slabšie auto.

Druhý pretekár Williamsu, Sergej Sirotkin, bol vraj lepšie pripravený na vstup do F1. "Bol to nováčik, ale nováčik, ktorý bol na Formulu 1 pripravený," potvrdil Lowe. "Trénoval a pracoval neskutočne tvrdo, bol to ozaj perfektný tímový hráč..."

"V priebehu týchto veľmi ťažkých chvíľ bol ozaj dôležitou súčasťou všetkého," pokračoval Angličan. "Aj v najhorších okamihoch bol veľmi praktický a vyrovnaný, čo v tíme, ktorý sa takto trápi, nie je samozrejmosť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac