spravy.sk spravy.sk

Honda si pochvaľuje komunikáciu s Red Bullom, s McLarenom to také ľahké nebolo

Problémov pri spolupráci McLarenu a Hondy bolo v predchádzajúcich troch sezónach určite dosť. Tie sa s prestupom k Toro Rosso a Red Bullu darí odstraňovať. Zo všetkého si v Honde najviac cenia nový komunikačný štýl, s ktorým mali v časoch McLarenu-Hondy značné problémy.

Honda s Toro Rosso napokon vybojovala 33 majstrovských bodov, čo je o tri body viac ako v predchádzajúcom roku s Wokingom. Dokázala to aj vďaka lepšiemu prepojeniu s hlavným tímom. "Najväčšou zmenou v Toro Rosso bola komunikácia. Bola oveľa lepšia než v minulosti," hovoril pre Autosport Masaši Jamamoto, šéf Hondy. "Výsledkom bolo lepšie technické prepojenie šasi a pohonnej jednotky."

"Pokiaľ ide o motor samotný, boli sme schopní zlepšiť spoľahlivosť i výkon. Priniesli sme druhú a tretiu špecifikáciu, ktorá postupne navyšovala výkon. Bola to dobrá príprava na ďalší ročník," pokračuje japonský odborník, ktorý však uznáva, že v úvode sezóny ešte mali problémy. "Na začiatku roka sa nejaké so spoľahlivosťou objavili. Došlo k omeškaniu vo vývoji, ale napokon sme zlepšili spoľahlivosť a aj výkon."

Cez zimu je treba spraviť oveľa väčší skok. Honda na príklade zlepšenia z Veľkej ceny Kanady ukázala, že taký pokrok skutočne dokáže urobiť. Tým podľa Jamamota presvedčila Red Bull o tom, že bude preň vhodným partnerom.

A vracia sa aj jej reputácia. "Toto pre nás nie je veľké prekvapenie. Zlomový bod prišiel v pretekoch v Kanade. Dokázali sme, že sa vieme posunúť dopredu a získali sme si dôveru Red Bullu. Potom sme boli schopní tým štýlom pokračovať. Vidia to aj v Red Bulle."

"Myslím si, že náš vzťah je pomerne stabilný a dobrý. Staviame na tej dôvere. Už sa teším na budúci ročník," dodáva Jamamoto. "Ak dokážeme kompletne dokončiť náš program pre budúci rok podľa plánu, budeme mať s Red Bullom dobrý vzťah, ale aj výsledky."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac