spravy.sk spravy.sk

Brundle: Marko a Horner sú ako Ron Dennis — dokážu milovať len jedného jazdca

Pred letnou prestávkou sa špekulovalo o tom, že by Daniel Ricciardo, vtedy ešte stále bez zmluvy, mohol zamieriť do Ferrari. Sám Austrálčan potvrdil, že s Maranellom skutočne komunikoval, no nič z toho napokon nevzišlo. Ricciardo, podľa Brundla plný túžby opustiť Red Bull, našiel útočisko v Enstone.

Nigel Roebuck sa aj o osude Daniela Ricciarda zhováral s Martinom Brundlom. Z rozhovoru napokon vznikla analýza celej sezóny uverejnená v magazíne Autosportu.

Roebuckovi pripomenula táto sezóna prípad Marka Webbera, ktorý počas svojho pôsobenia v Red Bulle zistil, že sa jeho život v tíme stane "nepríjemným, pokiaľ nie je pomazaný". V roku 2013 bol tým pomazaným Sebastian Vettel, v roku 2018 zas Max Verstappen. Najjasnejším dôkazom tejto skutočnosti má byť nehoda v Baku. Max Verstappen viackrát agresívne zavrel svojho kolegu, až sa jeho krčah rozbil a Ricciardo ho zmietol z trate.

"Webber má podobnú skúsenosť s Vettelom ešte z Istanbulu. V oboch prípadoch páni Helmut a Marko odmietli uznať vinným toho, kto vinným bol. Ak mal Ricciardo pred Baku nejaké pochybnosti o svojej pozícii v tíme, po Baku už nemal žiadne," píše Nigel Roebuck. "A to napriek tomu, že sezónu začal senzačne, zatiaľ čo Verstappen to viackrát zbabral."

"Danny mal tento rok neuveriteľnú smolu," pridal sa Martin Brundle. "Za všetkým je nejaký dôvod, a ak je to fakt, že tím sa stará len o jedného jazdca… Myslím si, že Helmut a Christian sú ako Ron Dennis. Aj oni vedia v určitom okamihu milovať len jedného pilota. Spomeňte si na Rona z roku 2007 a Lewisa s Fernandom…"

Ricciardo chcel byť v tíme, kde nebude hrať druhé husle. "Pre mňa bolo Dannyho rozhodnutie odísť do Renaultu skôr emocionálnym, nie racionálnym. Je viac ako len dosť dobrý na to, aby s Maxom zabojoval. Jeho jazda v Monaku bola brilantná — pri všetkých tých problémoch, ktoré musel riešiť. A aj tak sa ku nemu nikto nepriblížil."

Z tímu do tímu prestupoval aj Fernando Alonso. Vidina lepších výsledkov sa ale často rozplynula a zostala len krutá realita. "Ja len dúfam, že jeho prestup nebude z kategórie alonsovských."

"Hamilton odišiel do Mercedesu potom, čo mu Ross Brawn ukázal náčrty hybridného motora. Vysvetlil mu, prečo bude v ďalšom období v F1 dominovať. Ja si neviem predstaviť, že by Renault mohol Dannymu ukázať niečo, čo by mohlo niekomu zmeniť kariéru tak ako pohonná jednotka Mercedesu," vyslovil svoje pochybnosti dlhoročný komentátor F1. "Ak sa chcú pripojiť k prvej trojke, musia nájsť nejaký čas na kolo. Mieria však na pohyblivé ciele, pretože Mercedes, Ferrari a Red Bull nebudú postávať na mieste. Ak Renault dokáže tú stratu zmenšiť o polovicu, tak to bude čertovsky dobrá robota."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac