spravy.sk spravy.sk

Anderson Ferrari príliš neverí, v roku 2019 očakáva rovnaké chyby
zdroj: Mercedes

Anderson Ferrari príliš neverí, v roku 2019 očakáva rovnaké chyby

V roku 2018 sme boli svedkami zaujímavej bitky Ferrari a Mercedesu. Dlho sa zdalo, že červení by strieborných konečne mohli poraziť, ale napokon im to nevyšlo. Po letnej prestávke stratili dych, vývojovo sa neubrali správnym smerom a na Mercedes odrazu výkonnostne nemali.

Niekoľko chýb spravil aj Sebastian Vettel, čo sa v konečnom dôsledku postaralo až o 88-bodovú stratu. Z tohto pohľadu sa zdá, že Scuderia nemohla ani náhodou pomýšľať na titul, ale celkom tak to nebolo. Mohla. V hre je však priveľa "keby".

"Mercedes a Lewis Hamilton sú na svojom vrchole a nikdy nebude ľahké zdolať ich," zamyslel sa vo svojom aktuálnom stĺpčeku technický odborník Gary Anderson. "Ale ak si Ferrari a Sebastian Vettel poriadne posvietia na to, prečo nepotiahli majstrovský boj až do posledných pretekov, budú k sebe úprimní a správne si rozdelia vinu, nuž a zavedú procedúry, ktoré zabránia v zopakovaní týchto chýb, tak s Mercedesom môžu zviesť boj."

"Keď hovorím o vine, myslím na zodpovednosť," pokračoval Severný Ír pre Autosport+. "Niekto, kto bol za to zodpovedný, musí vedieť, že je v jeho zodpovednosti, aby sa to nezopakovalo. Po stránke jazdeckých chýb je teraz ľahké spätne si posvietiť na sezónu a vidieť chyby, ktoré viedli k strate bodov. A toto je aj najlepší okamih na to, aby si prehodnotili všetky zastávky v boxoch či strategické rozhodnutia, ktoré boli buď pozitívne alebo negatívne."

Problém však nebol len v jazdeckých chybách a v strategických zaváhaniach. Ferrari na Mercedes nestačilo ani po stránke vývoja a v závere ročníka rýchlostne zaostávalo.

"To, že Ferrari predstavilo novinky, ktoré na trati nepodali taký výkon, ako sa očakávalo, je už komplikovanejšie. Tím by mal teraz už vedieť, že niekedy je lepšie jeden víkend počkať a určite pochopiť, čo by mali novinky na trati priniesť," zdôraznil Anderson, podľa ktorého toto unáhlenie do situácie vnieslo určitý "zmätok". Nové veci neboli pripravené na nasadenie, no aj tak išli na trať.

Na týchto veciach sa dá pracovať, no Anderson Ferrari príliš nedôveruje: "Bohužiaľ to vidím tak, že Ferrari s veľkou pravdepodobnosťou tieto problémy, kvôli ktorým vojnu prehralo, akosi zakamufluje a v roku 2019 sa vráti s rovnakými chybami."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac