spravy.sk spravy.sk

Brawn súhlasí s postupom rodiny Schumacherovcov
zdroj: Mercedes AMG Petronas

Brawn súhlasí s postupom rodiny Schumacherovcov

Ross Brawn schvaľuje postup rodiny Schumacherovcov, ktorá sa rozhodla vôbec neinformovať o Michaelovom zdravotnom stave. V stredu vyšlo ďalšie nič nehovoriace stanovisko, z ktorého fanúšikovia opäť nič nevyčítali...

Od Schumiho nehody pritom uplynulo už päť rokov a počas veľkej časti tohto obdobia platí, že nevieme vôbec nič. Spočiatku lekári informovali, že je v umelom spánku a aj o tom, že sa z neho prebral, no dnes nevieme nič. Je pripútaný na posteľ? Dokáže sa hýbať? Komunikovať? Netušíme.

"S Corinnou (Michaelovou manželkou, pozn. red.) som v neprestajnom kontakte a s ich rozhodnutím absolútne súhlasím," povedal Brawn pre PA Sport. "Michael bol vždy veľmi súkromne založený človek, čo bol jeden zo základných princípov jeho kariéry a jeho života. Jeho rodina s touto voľbou vždy súhlasila."

"Je celkom pochopiteľné, že Corinna si chcela zachovať rovnaký prístup - a to aj po tragickej udalosti. Je to rozhodnutie, ktoré musíme všetci rešpektovať. Som si istý, že tie milióny ľudí, ktoré naďalej patria medzi fanúšikov Michaela, to tiež pochopia."

Schumacher bude mať vo štvrtok už 50 rokov. Pri tejto príležitosti vyjde jeho nová oficiálna aplikácia a Ferrari v Maranelle otvorí výstavu. 

Dlho sa zdalo, že Nemcove rekordy ostanú neprekonané, no teraz mu ide Lewis Hamilton poriadne po krku. "Lewis rozhodne má na to, aby vyrovnal a prekonal ostatné Michaelove rekordy," prikývol Ross Brawn.

"Nemôžeme pochybovať o tom, že Lewis i Michael sú úžasne talentovaní," pokračoval. "Spája ich práve ich prirodzený talent. Od ostatných sa líšia spôsobom, akým vybojovali svoje víťazstvá. Michael pristúpil k svojej jazdeckej kariére ako k misii, ktorej sa kompletne oddal od prvého do posledného dňa. Lewis potreboval istým spôsobom viac času na to, aby si našiel svoju cestu..."

Teraz do športu mieri už aj ďalší zástupca klanu Schumacherovcov, Michaelov syn Mick. "Toto meno so sebou nesie obrovskú záťaž, ale Mick to zvláda veľmi starostlivo a inteligentne. Rozhodne dúfam, že jedného dňa ho uvidím v F1. Najdôležitejšie je však to, aby sme mu dovolili rásť a nájsť si vlastnú cestu bez toho, aby boli vytvorené zbytočné očakávania," dodal Brawn.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac