spravy.sk spravy.sk

Wolff ďakuje Schumacherovi: Všetci pred tebou snímame klobúky
zdroj: Daimler

Wolff ďakuje Schumacherovi: Všetci pred tebou snímame klobúky

Ku gratulantom k päťdesiatke Michaela Schumachera sa pridal aj Mercedes, ktorý Schumimu pomáhal v začiatkoch jeho kariéry a ich cesty sa napokon spojili aj v jej závere. Michael bol ako mladík pretekárom Mercedesu medzi športovými automobilmi a kariéru končil v rokoch 2010 až 2012 v továrenskom tíme v F1.

"Michael mal na Formulu 1 ohromný vplyv," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff, ktorého slová cituje oficiálna stránka jeho tímu. "Nestanovil len neskutočný rekord, ktorý ešte nikto neprekonal, ale vytvaroval a navždy zmenil tento šport. Ako jazdec posunul Formulu 1 svojou pozornosťou venovanou detailom a technickými vedomosťami na celkom nový level."

"Všetko robil s obrovskou odhodlanosťou; počnúc inžinierskymi brífingami až po fyzický tréning vždy hľadal nové spôsoby zlepšenia jeho traťového výkonu," skonštatoval Rakúšan.

Mercedes vo svojom stanovisku pripomenul, že Michael Schumacher pôsobil v jeho juniorke od roku 1990, súťažil v športových autách a okrem toho i v DTM. Spolu s Karlom Wendlingerom vtedy vyhral posledné preteky sezóny športových automobilov a napokon to bolo jeho prvé a súčasne i posledné víťazstvo s Mercedesom! Svoje úspechy slávil inde.

Od roku 1991 pôsobil v F1 a v sezónach 1994, 1995 (Benetton), 2000, 2001, 2002, 2003 a 2004 (Ferrari) získal majstrovské tituly. Svoju kariéru pôvodne ukončil na konci ročníka 2006, ale v roku 2010 sa vrátil spolu s Mercedesom. Strieborným pomohol s budovaním dominantného tímu.

"Spomínam si na to, ako som Michaela prvýkrát stretol v roku 2012, stalo sa tak počas letu z Zürichu do Singapuru," lovil v pamäti Wolff. "Sedel pri mne a opýtal sa, či by som si nezahral backgammon. Myslím si, že som v tom celkom slušný, ale v prvých dvoch kolách ma absolútne rozbil - taký som bol z toho okamihu paralyzovaný."

"Keď ma to prešlo, tak som sa zlepšil a napokon sme hrali a diskutovali počas celého letu. Mali sme fakt dobrý a úprimný rozhovor. Keď sme pristáli, tak som mal pocit, že ho poznám omnoho dlhšie, ako to v skutočnosti bolo."

Rakúšan v ďalších slovách Schumachera označil za jedného z "otcov úspechu", ktorý Mercedes dosiahol v posledných piatich rokoch. "Neexistuje žiadny iný jazdec ako on a jeho obrovské skúsenosti mimoriadne pomohli vývoju nášho tímu."

"Po svojom návrate do F1 v tom zohral kľúčovú rolu a bol jedným z tých ľudí, ktorí položili základy nášho budúceho úspechu. Za všetko, čo pre nás spravil, sme mu mimoriadne vďační. Dnes pred tebou všetci snímame klobúky. Všetko najlepšie, Michael!" dodal Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac