spravy.sk spravy.sk

Alonso o Schumacherovi: Vedel, že je najsilnejší a vedel, že je legendou
zdroj: McLaren

Alonso o Schumacherovi: Vedel, že je najsilnejší a vedel, že je legendou

Fernando Alonso pôsobil v F1 v rokoch 2001 až 2018 a získal dva majstrovské tituly. V oboch prípadoch sa mu to podarilo tak, že okrem iných súperov zdolal aj Michaela Schumachera a preto si tieto úspechy veľmi cení.

"Musím priznať, že to boli najlepšie okamihy mojej pretekárskej kariéry," povedal Španiel, ktorého slová cituje Speedweek. "A neplatilo to len vtedy, keď som vyhrával. S ním (Schumacherom, pozn. red.) boli preteky intenzívnejšie, potom to už nikdy nebolo rovnaké."

"Súboje koleso na koleso, ktoré ste s Michaelom zvádzali, boli veľmi tvrdé. Bolo mimoriadne ťažké bojovať s ním a napriek tomu triumfovať. Vedel, že je najsilnejší a vedel, že je legendou. Na trati to dal všetkým jasne pocítiť."

Nuž a keď jazdec vedel, že súperí s takouto legendou, tak bolo "potešenie z víťazenia väčšie," pripomenul Alonso. "Bolo dosť zastrašujúce, že človek prišiel do športu a odrazu s ním súperil - platilo to hlavne v mojich začiatkoch. Nechali ste mu o päť percent viac miesta, pretože práve on bol ten boss."

V ďalšej časti rozhovoru pretekár z Ovieda hovoril aj o Monaku 2006, kde sa Schumacher neslávne preslávil aférou v Rascasse. V okamihu, keď bol na prvom mieste priebežného kvalifikačného poradia, zablokoval trať a ostatným znemožnil zlepšiť sa. Komisári ho potrestali vyradením z kvalifikácie a odsunutím na poslednú priečku.

"Neviem, či to bol alebo nebol úmysel," priznal Alonso. "V takých chvíľach však myslíte len na titul a keď na niektorom zo súperov odhalíte slabé miesto, chcete ho nemilosrdne využiť. Chcete triumfovať aj po psychologickej stránke. My sme teda zdôrazňovali, že to nebolo v poriadku, aj keď sme pochopiteľne nevedeli, či to ozaj bol úmysel."

"Celkovo si myslím, že Michaelovo dedičstvo je ešte väčšie, ako si myslíme. Keď sa pozriete na aktuálne pretekárske hviezdy a všetkých pretekárov, ktorí prichádzajú do F1, tak sem vlastne všetci prišli kvôli Michaelovi. Mal v sebe silu všetko spraviť ešte väčším," dodal Fernando Alonso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac