spravy.sk spravy.sk

Prost o Ricciardovi: Tím posunie do inej dimenzie
zdroj: TASR/AP

Prost o Ricciardovi: Tím posunie do inej dimenzie

Alain Prost, ktorý je spolupracovníkom tímu Renault, má z príchodu Daniela Ricciarda veľkú radosť. Austrálčan vytvorí pretekársku dvojicu s Nicom Hülkenbergom a stajňu ako takú vraj posunie doslova do inej dimenzie.

"S jazdcami, ktorých sme mali v roku 2018, sme boli veľmi spokojní: to je prvá vec, ktorú musím povedať," uviedol Prost v rozhovore pre Motorsport.com. "S Carlosom (Sainzom, pozn. red.) sme boli veľmi spokojní."

"Daniel nám však určite prinesie niečo navyše. Ani nie dodatočnú motiváciu, pretože tú nepotrebujeme, ale bude veľmi nápomocný pri tom, aby sme tím ešte vylepšili. Dodá nám nové informácie a tím posunie do inej dimenzie."

S minulým rokom Francúz nevyslovil prílišnú spokojnosť. Netešil ho výkon motora a netešilo ho ani šasi, ale videl aj pozitíva. Napríklad štvrté miesto v konštruktérskom poradí.

"Chceli sme skončiť na štvrtom mieste, chceli sme byť najlepší za top trojkou. Ale chceli sme k ním byť bližšie," pokračoval Alain Prost, podľa ktorého to však môže byť skresľujúce: "Rozhodli sme sa totiž, že sa budeme čo najlepšie pripravovať na nasledujúcu sezónu a príliš nevyvíjať... hlavne čo sa týka motora."

"V skutočnosti sme teda spravili presne to, čo sme doposiaľ chceli. Ďalším krokom pre budúcu sezónu bude to, aby sme sa k top tímom dostali bližšie."

"Je ozaj ťažké spraviť ten ďalší krok a dostať sa tam, kde sú oni. Jedna vec, ktorú miestami ťažšie akceptujeme, je tá, že Mercedes, ale hlavne Ferrari, dosiahli po stránke motora veľké pokroky. Musíme sa teda pohnúť a pred najbližšou sezónou sa aj hýbeme," dodal Prost.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac