spravy.sk spravy.sk

Brundle súhlasí s Arrivabeneho odchodom Videl som, že veci neboli správne a dobré
zdroj: TASR/AP

Brundle súhlasí s Arrivabeneho odchodom Videl som, že veci neboli správne a dobré

Bývalý pretekár Martin Brundle schvaľuje zmeny, ktoré sa v úvode tohto týždňa udiali vo Ferrari. Podľa neho to tam v minulom roku nebolo správne a je fajn, že na miesto Maurizia Arrivabeneho bol dosadený Mattia Binotto.

"Pozoroval som to a videl som, že veci neboli správne a dobré," povedal Brundle vo štvrtok na Medzinárodnej šou Autosportu. "Keď sa pozriete napríklad na situácie ako Hockenheim, kde bol Vettel vystavený tlaku preto, lebo v skoršej fáze pretekov neurobili správne veci. Potom vyšiel mimo trate a od toho okamihu vypadol z majstrovského boja."

"Ale treba sa pozrieť aj na iné okamihy, ako napríklad na robenie vzduchovej clony v Monze (Sebastian Vettel ju tam robil Kimimu Räikkönenovi a nie naopak, pozn. red.)... niektoré veci sa nerobili správne."

Arrivabene bol okrem toho kritizovaný aj za prístup k médiám, ktoré od svojho tímu celkom odstavil. Binotto bude podľa všetkého iný. "Myslím si, že Mattia Binotto má veľmi dobrú reputáciu po stránke technického vývoja tímu, pre ľudí je to celkom jednoznačne líder. Teraz však z neho bude aj bleskozvod."

"Musí stáť na čele a musí komunikovať s nechutnými a hroznými ľuďmi vo formulových médiách, ako napríklad so mnou," zasmial sa Martin Brundle. "Musí vedieť vysvetliť, prečo niečo dopadlo dobre, ale aj to, prečo to dobre nedopadlo. Čaká ho iná práca a iná výzva."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac