spravy.sk spravy.sk

Podľa Brundla nefungujú Williams s McLarenom podľa ideálneho modelu
zdroj: Williams

Podľa Brundla nefungujú Williams s McLarenom podľa ideálneho modelu

Martin Brundle sa na Medzinárodnej šou Autosportu zamýšľal nad tým, prečo sú na tom McLaren či Williams tak biedne. Tieto stajne získali v histórii Formuly 1 celkovo sedemnásť konštruktérskych titulov a vyhrali 296 veľkých cien, no aktuálne sa trápia.

McLaren nezískal titul od roku 2008, preteky nevyhral od roku 2012 a na pódiu nebol od Austrálie 2014. Williams je na tom ešte horšie; posledný titul získal Jacques Villeneuve v roku 1997 a nebyť šťastného víťazstva Pastora Maldonada v ročníku 2012, tak by sme k tomu ďalšiemu "listovali" až do Brazílie 2004. Ale prečo je to tak?

"Problém Williamsu - a do istej miery aj McLarenu - je v tom, že sú mimo nastavenia, v akom v súčasnosti v F1 potrebujú byť," povedal Brundle. "Buď musíte byť továrenským tímom, alebo nejakým béčkom štýlu Haas a Toro Rosso."

Medzi továrenskými stajňami a spomínanými béčkami, ku ktorým môžeme zaradiť aj Sauber, je vzduchoprázdno a práve niekde tam sa ocitol Williams s McLarenom. "Nie sú to továrenské tímy a určite to nie sú ani nikoho béčka."

"Počkajme si a uvidíme, či im to začne fungovať. Istým spôsobom dúfam, že áno," vyjadril sa Martin Brundle. "Avšak keď bojujú s tímom ako Haas, ktorý má celkom iný podnikateľský model - dostávajú mnoho vecí od Ferrari a Dallary - tak to majú ťažké."

Hovorilo sa aj o novej posile McLarenu, ktorou je nový výkonný riaditeľ Andreas Seidl. "Jeho životopis hovorí sám za seba," skonštatoval Angličan. "Z môjho pohľadu to vyzerá ako rozumná voľba, ktorá má štruktúru a okolo ktorej je nejaký plán. Je to ďalšia tehla v múre snáh McLarenu vrátiť sa tam, kam patria: na čelo."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Martin Brundle

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac