spravy.sk spravy.sk

Anderson kritizuje Binottovo povýšenie, vraj to pre neho nie je dobrá pozícia
zdroj: TASR/AP

Anderson kritizuje Binottovo povýšenie, vraj to pre neho nie je dobrá pozícia

Väčšina odborníkov sa zhoduje v tom, že Ferrari spravilo pri výmene Maurizia Arrivabeneho za Mattiu Binotta dobre. Technický odborník Gary Anderson je však iného názoru a podľa neho to nebol správny krok.

"Binotto je človek, ktorý bol veľmi dobrý na pozícii technického manažéra," povedal Anderson, ktorého slová cituje stránka Motorsport.com. "Treba mu umožniť byť technickým manažérom. A to je práca na plný pracovný úväzok, ktorej sa treba venovať sedem dní v týždni. Nie je to len chvíľková  a občasná záležitosť."

"Určite to naštrbí ich technické úsilie. Podľa mňa je to zlé rozhodnutie. Mali tam priniesť niekoho iného," skonštatoval Severný Ír.

Zatiaľ nevieme, kto nahradí Binotta na čele technického oddelenia Ferrari. Uvažovalo sa o Laurentovi Mekiesovi, ale niektoré zdroje hovoria o tom, že viac zodpovedností by mal dostať aerodynamický šéf Enrico Cardile a rovnako aj šéf motorového oddelenia Corrado Iotti.

"Ja osobne neviem celkom pochopiť, prečo vezmete svojho najlepšieho technika a umiestnite ho do manažérskej či politickej pozície, čo jednoducho nie je jeho parketa. Prečo?"

O Binottovi sa hovorí ako o človeku, ktorý do jednotlivých oddelení vnáša pokoj. Arrivabene bol naopak kritizovaný za to, že prstom ukazoval na vinníkov, aj keď dlho sme nič také nepočuli a tieto obvinenia sa začali objavovať až teraz, po jeho odchode.

"Nemôžete mať kultúru obviňovania. Niekto je určite zodpovedný, ale treba prísť na to, prečo niečo zlyhalo a posilniť to," zdôraznil Anderson.

"A čo sa stane, ak sa v roku 2019 Red Bull dostane pred nich a Ferrari bude len tretie alebo štvrté? Môže sa to stať... a jeho hlava padne," zamýšľal sa Gary Anderson. "Takto môžu prísť o veľmi dobrého človeka len preto, lebo ho dali na pozíciu, na ktorej by nemal byť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac