spravy.sk spravy.sk

Bird nie je spokojný s Verstappenovým trestom: Nie je to fér
zdroj: Red Bull Content Pool

Bird nie je spokojný s Verstappenovým trestom: Nie je to fér

Po potýčke Maxa Verstappena s Estebanom Oconom komisári rozhodli, že dva dni "verejnoprospešnej činnosti" budú pre mladého Holanďana dostatočným trestom. Verstappen má za sebou prvý z nich, musel ho stráviť pri komisároch na sobotňajších pretekoch Formuly E v Marakéši. Sam Bird sa stavia proti tomuto rozhodnutiu; podľa neho Formulu E vykresľuje v zlom svetle.

"Označiť jeho príchod do Formuly E ako 'verejnoprospešnú činnosť' — nuž, myslím si, že to nie je voči Formule E fér. Prísť sem by nemalo byť trestom," vyhlásil v rozhovore pre racefans.net Sam Bird, pilot tímu Virgin. " Dúfam, že si to užil a dá svojim kolegom dobrú spätnú väzbu."

Max Verstappen bol s trestom nakoniec aj spokojný. "Je zaujímavé to vidieť aj z druhej strany. Obyčajne nemôžete stráviť celý deň s komisármi. Cez víkend si každý robí svoju prácu, je naozaj fajn vidieť, čo treba vykonať na prijatie týchto dôležitých rozhodnutí."

"Niekedy sa také rozhodnutie nemusí určitej osobe páčiť, ale musí byť prijaté a vy musíte dodržiavať pravidlá. Je fajn, že som si mohol zažiť aj niečo iné z pretekárskeho sveta ako len sedieť v aute. Tento typ práce vnímam pre mňa ako užitočný," pokračoval víťaz piatich veľkých cien.

Verstappen sa v padoku Formuly E objavil vôbec prvýkrát, séria je podľa neho "super". "Samozrejme, že som Formulu E sledoval trochu aj v TV, ale ešte som nebol v padoku. Tento deň som si užil. Boli to vzrušujúce preteky. Šampionát stále rastie a je tu veľa výrobcov, podľa mňa je to super séria."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac