spravy.sk spravy.sk

Kehmová o Schumacherovi: V súkromí bol celkom iný
zdroj:

Kehmová o Schumacherovi: V súkromí bol celkom iný

Michael Schumacher priniesol do Formuly 1 celkom nový prístup. Všetkému venoval absolútnych sto percent, bol dokonale fyzicky pripravený, vedel motivovať ľudí okolo seba a byť správnym lídrom, bol to absolútny profesionál. Miestami sme ho poznali ako takmer strojovo dokonalého človeka, ale mal aj inú stránku.

V kolektíve bol obľúbený, rád hrával futbal, svojich kolegov brával na večeru a všetci, ktorí s ním spolupracovali, ho mali radi. Potvrdila to aj jeho dlhoročná spolupracovníčka Sabine Kehmová v podcaste Beyond the Grid.

"V súkromí bol veľmi uvoľnený a nebol natoľko metodický," prezradila Schumiho manažérka, ktorej slová cituje Motorsport-Total.com. "Bol to človek, ktorý si život vedel užívať, bavil sa a veľa času trávil s kamarátmi. Nuž a robil veci, na ktorých sa vedel zasmiať. Vo svojom súkromí bol vo všetkom, čo robil, omnoho pomalší. Vo Formule 1 potreboval všetko spraviť superrýchlo... bum, bum. Niekedy sme mali absolútne šialené časové rozvrhy s dvojminútovými termínmi. V súkromí to však bolo celkom iné. Bol totálne uvoľnený."

Mika Häkkinen raz povedal, že pri návrate z hektického sveta Formuly 1 mu pomáhala korytnačka. Doma ju jednoducho v pokoji pozoroval a na všetko dokázal zabudnúť. U Schumachera to bolo iné. "Michael na to mal svoju rodinu. S Corinnou tvorili perfektný pár. A aj naďalej ním sú. Keď prišiel domov a mal tam deti, tak bola Formula 1 odrazu ďaleko preč. Tento súkromný život so svojou rodinou potreboval na to, aby dokázal natankovať energiu."

Schumi získal v "efjednotke" sedem majstrovských titulov a vyhral 91 veľkých cien. Do istej miery za to mohla jeho povaha, ktorá ho hnala k triumfom. "Celkom jednoznačne mal veľmi ctižiadostivú povahu. Určite je to do veľkej miery aj o tom, ako prišiel do Formuly 1 a aký bol jeho pôvod," zamýšľala sa Kehmová. "Jeho rodina nikdy nemala veľa peňazí a nikdy ani len nesníval o tom, že by sa mohol dostať do Formuly 1. Bolo to niečo nemysliteľné."

"Kvôli tomu sa však od začiatku naučil jednej veci: vždy musí odvádzať očakávaný výkon. Už v motokárach. Vždy ho musel odviesť, pretože inak by nemohol pokračovať a nedostal by ďalší kokpit. Nuž a toto ho vlastne nikdy neopustilo."

Kehmová si zaspomínala aj na obdobie, keď bolo ešte možné neobmedzene testovať. Schumacher vo Fiorane zasadol do auta a neprestajne jazdil. "V piatok večer za mnou prišli mechanici a pýtali sa ma: 'Ako dlho chce ešte jazdiť?' Často som musela odpovedať takto: 'Neviem. Vyzerá to tak, že si pridá ešte deň.' Aj keď testy boli naplánované len po piatok..."

"V prvých rokoch jeho kariéry bolo možné veľmi veľa testovať a Michael z toho spravil zvyk. Keď mal pocit, že môže spraviť aj viac, tak to jednoducho spravil," dodala Sabine Kehmová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac