spravy.sk spravy.sk

Pérez považuje za najlepšíeho zo svojich kolegov Hülkenberga
zdroj: Racing Point Force India

Pérez považuje za najlepšíeho zo svojich kolegov Hülkenberga

Sergio Pérez nebol so svojim kolegom Estebanom Oconom práve najlepší kamarát. Z jeho strany cítil veľký tlak a napríklad v kvalifikáciách bol v porovnaní s ním výrazne horší. V pretekoch sa aj preto zrodilo niekoľko kolízií, pri ktorých sa zdalo, že Pérez to psychicky príliš nezvláda.

V roku 2017 Pérez na body vyhral 100:87 a v minulom roku 62:49; v oboch prípadoch teda išlo o trinásťbodový rozdiel, takže vo veľkých cenách bol o niečo lepší. Ocon však vzhľadom na malé množstvo skúseností ukázal značnú silu a je škoda, že o svoje miesto v F1 aj tak prišiel. 

Vo Force Indii/Racing Pointe ho nahradil Lance Stroll a možný prestup do McLarenu či Toro Rosso stroskotal na tom, že mal zmluvu s Mercedesom. Nuž a konkurenti predsa nebudú vychovávať pretekára pre Mercedes.

"Rozhodne," odpovedal Pérez na otázku Motorsport.com, či môže Oconovi rok mimo športu uškodiť. "Rozhodne mu to môže viac uškodiť ako prospieť. Formula 1 sa rok čo rok vyvíja a nikdy neviete, čo prinesie budúcnosť."

"Ale v Mercedese je v skvelej pozícii. Treba povedať, že si rozhodne zaslúži miesto v F1, veď je jedným z najlepších jazdcov v tomto športe. Ale rok mimo môže zmeniť tak veľa. Možno sa však vráti a bude jazdiť za Mercedes, no nikdy neviete, čo prinesie budúcnosť. Je to teda spojené s rizikom."

Pérez počas svojej kariéry súťažil po boku viacerých zaujímavých mien. V Sauberi pôsobil po boku Kamuja Kobajašiho, v McLarene súperil s Jensonom Buttonom, vo Force Indii potom s Nicom Hülkenbergom. Ktorý z nich bol najlepší?

"Všetkých svojich kolegov hodnotím dosť vysoko," skonštatoval Sergio Pérez. "Všetci sú iní. Najviac si cením Hülkenberga, ale myslím si, že aj Esteban je dobrý. Tiež patrí do tejto skupiny. Myslím si, že mu ešte chýba určitá vyzretosť, ale to postupom času príde."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac