spravy.sk spravy.sk

Stucka potešil Schumacherov postup do Ferrari: Perfektne ho pripravia na F1
zdroj: Scuderia Ferrari

Stucka potešil Schumacherov postup do Ferrari: Perfektne ho pripravia na F1

Mick Schumacher absolvoval v utorok svoj prvý pracovný deň v Maranelle. Nový člen Jazdeckej akadémie Ferrari (FDA) sa tak pridá k svojim nemeckým kolegom, pretekárovi Sebastianovi Vettelovi a testovačovi Pascalovi Wehrleinovi.

Šéfa nemeckého zväzu motoršportu to potešilo. "Chlapcom som uchvátený," povedal Hans-Joachim Stuck pre Auto Bild Motorsport reagujúc na Micka Schumachera. "Juniorský program Ferrari je celkom jednoznačne krok vpred a navyše prišiel v správny čas. Tam ho teraz perfektne pripravia na Formulu 1."

"Tlak, ktorý je na neho vyvíjaný, nezvýšia, pretože ten je tu tak či tak. Mick ho zvláda úchvatne. Pomaly tomu začínam veriť: z ďalšieho Schumachera v kráľovskej motoristickej triede skutočne môže niečo byť a pre motoršport v Nemecku by to bolo skvelé."

Stuck v F1 absolvoval 74 veľkých cien a dvakrát sa dostal na pódium, okrem toho získal titul v DTM a dvakrát vyhral 24-hodinovku v Le Mans. Motoršportu sa venuje celý život a syn sedemnásobného majstra sveta ho zaujal.

"Mick zatiaľ zvládol všetky série a zvládne aj tlak očakávaní, ktorý pocíti v F2. Aj keď bude jazdiť len vzadu, sám dobre vie, čo treba robiť a ako s tým zaobchádzať. Ukázal to už teraz v F3. Som si istý tým, že si pôjde svojou cestou."

Posledné roky ukázali, že Ferrari dalo svojim mladíkom dostatok šancí. Charles Leclerc i Antonio Giovinazzi sa často objavovali vo formulových monopostoch a napokon sa dostali aj do "efjednotky".

"Leclerc v roku 2018 ukázal, čo v ňom je," hovoril ďalej "Strietzel" Stuck o novom pretekárovi Ferrari. "Prvé podujatia ročníka rozhodnú, na koho napokon Ferrari staví. Vettel bude pre Leclerca určite ťažký oriešok."

"Treba povedať, že Vettel doposiaľ vo Ferrari nezažil najlepšie časy. Na druhej strane to mal ťažké: prišiel do tímu a musel žiť s nekonečne veľkým tieňom Michaela Schumachera. Nuž a mal aj smolu. K tomu treba prirátať, že dlho musel pracovať pod Mauriziom Arrivabenem. Trvalo príliš dlho, kým ho odtiaľ konečne dostali. Teraz to už pre Vettela môže byť len lepšie," dodal Hans-Joachim Stuck.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hans-Joachim Stuck

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac