spravy.sk spravy.sk

F1 chce aj druhé preteky na čínskej pôde
zdroj: Sahara Force India Formula One Team

F1 chce aj druhé preteky na čínskej pôde

Veľká cena Číny je pevnou súčasťou kalendára Formuly 1 od roku 2004. Jej prvé vydanie vyhral Rubens Barrichello a v roku 2006 vybojoval na tomto mieste svoje posledné víťazstvo legendárny Michael Schumacher.

Na okruh v Šanghaji si motoristický svet zvykol, ale vzhľadom na veľkosť krajiny a jej ekonomickú silu sa čoraz častejšie hovorí o tom, že Čína by si zaslúžila aj druhé preteky.

"Veľmi radi by sme tu mali aj druhé preteky," povedal šéf globálneho sponzoringu F1 Murray Barnett, ktorého s odvolaním sa na zdroj Xinhua cituje stránka gpfans.com. "Možno nie v najbližšej budúcnosti, pretože kalendár je preplnený, ale radi by sme našli cestu k ďalšej tunajšej veľkej cene."

"Uvažujeme však aj o mnohých rôznych veciach, vďaka ktorým by sme dokázali generovať väčší lokálny záujem. Nemôžeme tu byť len tri dni v roku, keď sa koná VC v Šanghaji. Potrebujeme tu mať celoročnú prítomnosť a lokálne byť omnoho relevantnejší. Len tak si tu budeme vedieť vytvoriť veľkú fanúšikovskú základňu," dodal Barnett.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac