spravy.sk spravy.sk

Ani Mexičania nesúhlasia so stanoviskom promotérov
zdroj: Pirelli Motorsport

Ani Mexičania nesúhlasia so stanoviskom promotérov

Asociácia promotérov Formuly 1 (FOPA) vydala v úvode týždňa stanovisko, ktorým vyjadrila nespokojnosť s počinmi Liberty Media. Organizátorom pretekov sa nepozdávalo jednak to, že Miami má mať svoju veľkú cenu zadarmo, ale problém mal byť aj s komunikáciou s kompetentnými.

FOPA aktuálne združuje šestnásť z 21 promotérov, pričom podľa informácií Autosportu to tohto zoskupenia nepatria organizátori VC Číny, VC Bahrajnu, VC Abú Zabí, VC Ruska a VC Japonska. Nuž a ani tých šestnásť nebude natoľko presvedčených, ako sa zdalo, pretože už sa ozvali aj Mexičania.

"Po vyhlásení FOPA chcú promotéri Veľkej ceny Mexika vyjadriť svoje sympatie s promotérmi z iných krajín; chápu, že každá krajina a každé preteky sú iné," stojí v stanovisku Mexičanov. "Chceme dodať, že promotéri VC Mexika vítajú spoluprácu a dobré vzťahy s ostatnými promotérmi."

"Avšak zástupcovia VC Mexika sa nezúčastnili spomínaného stretnutia. Vážia si totiž prácu nových majiteľov odvádzanú na pochopení požiadaviek a obáv jednotlivých promotérov, ako aj to isté zo strany fanúšikov."

"Promotéri Veľkej ceny Mexika sú toho názoru, že nové vedenie F1 ich počúvalo a k ich obávam bolo citlivé, pričom obe strany veľmi úzko spolupracujú," konštatuje vyhlásenie. "V dôsledku toho nesúhlasia s tým, čo v ich mene vydala Asociácia promotérov Formuly 1."

V záverečnej fáze textu sa objavili aj slová o tom, že promotéri VC Mexika pokračujú v rokovaní s vedúcimi predstaviteľmi F1 a dohadujú sa na novej zmluve. Všetko však prebieha v súkromí a nie na verejnosti.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac